name | autoweek.cz

Čtvrtá generace Škody Superb bude i jako liftback

Čtvrtá generace Škody Superb bude i jako liftback

04.09.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Škoda Auto se chystá uvést na trh čtvrtou generaci modelu Škoda Superb, která kromě kombi nabídne i liftback. Nová generace této verze narostla do délky i do výšky. Široká nabídka motorizací nově zahrnuje i mild-hybridní pohon.

Čtvrtá generace Superbu má přepracovanou osmihrannou masku chladiče. Oproti stávající generaci narostl nový liftback do délky o 43 mm na 4912 mm. Rozvor náprav 2841 mm zůstal nezměněn. Objem zavazadlového prostoru se zvýšil o 20 l na 645 l.  Optimalizované přívody vzduchu, strmější čelní sklo a detailně propracovaná kabina a vnější zpětná zrcátka zlepšily aerodynamiku.

 

Interiér se zcela proměnil. Novinkou je head-up displej a centrální displej infotainmentu, který narostl na 13“. Volič převodovky je nyní umístěn na sloupku řízení. Pod centrálním displejem infotainmentu jsou tři nové multifunkční ovladače Smart Dials. Tato otočná a stlačitelná tlačítka, každé s malým digitálním displejem, umožňují rychlý a jednoduchý přístup k mnoha funkcím vozu.

 

Čtvrtá generace liftbacku Superb bude poprvé dostupná i s mild-hybridní technologií. V základní verzi je čtyřválec 1,5 TSI/110 kW (150 k) doplněný 48 V startér-generátorem s pohonem řemenem a 48 V akumulátor. To umožňuje rekuperaci elektrické energie během brzdění. Ta se ukládá do akumulátoru a lze ji využít k posílení výkonu spalovacího motoru nebo k plachtění vozidla s vypnutým motorem.

 

Kromě toho nabízí Škoda dva motory 2,0 TSI s výkony 150 kW (204 k) resp. 195 kW (265 k). Stejně jako nejvýkonnější turbodiesel, 2,0 TDI/142 kW (193 k) je i výkonnější verze standardně dodávána s pohonem všech kol. Nabídku doplňuje motor 2,0 TDI/110 kW (150 k). Poprvé u značky Škoda jsou všechny motory standardně spojeny se sedmistupňovou převodovkou DSG.