name | autoweek.cz

Dartz Prombron stanoví nová měřítka luxusu

Dartz Prombron stanoví nová měřítka luxusu

15.10.2009 | Vladimír Rybecký | Trendy

Interiér potažení kůží z velrybího penisu a k tomu tři láhve nejdražší ruské vodky a mnoho dalších unikátů. Za 1,5 milionu dolarů se bohatým Rusům (a nejen jim) nabízí unikátní terénní vozidlo Dartz Prombron Monaco Red Diamond Edition odvozené z praktického rodinného obrněného teréňáku Dartz Kombat.

Přístroje z bílého zlata ozdobeného diamanty i neprůstřelná okna potažená zlatem jsou nepochybně působivé, ale interiér potažený kůží z velrybího penisu překonává vše. Ve speciální verzi Monaco Red Diamond Edition je Dartz Prombron skutečným originálem a současně nejdražším off-roadem světa. Jeho originální neprůstřelná kola 22\" jsou ozdobena rudou hvězdou, výfuky jsou vyrobeny z wolframu, veškeré obložení je z bílého zlata nebo wolframu ozdobené diamanty a rubíny. Bílé zlato s diamanty a rubíny zdobí i masku chladiče (se srpem a kladivem) a firemní znak na přídi. Pro tento vůz je připravena i speciální verze mobilu pro milionáře Vertu a audio systém Rogue. A k tomu všemu tři láhve nejexkluzivnější vodky na světě RussoBaltique Vodka, stejné, jaká pomohla posádce vozu RussoBalt vedené Rusem Nagelem v roce 1912 vyhrát Rallye Monte Carlo. Láhev repliky této vodky se dodává ve speciálním chladicím boxu a lze si ji koupit i samostatně - za milion eur! U tohoto auta pochopíte, že potahy z hovězí kůže a dřevěné obložení už jsou ve vyšší společnosti samozřejmostí, takže skutečný luxus musí přinášet něco víc.
Stejně jako ozbrojený Dartz Kombat T98 tento vůz pohání motor GM Vortec V8 8,1 l. Na první pohled připomíná Hummer (či přesněji vojenský Humvee) a jeho 70 mm tlusté pancéřování dokáže odolat nejen střelbě z kalašnikovů, ale i útoku pancéřovkou s raketovým pohonem. Kombat T98 se prodává za 200 000 USD, v luxusní výbavě ale přijde na 700 000 USD.
Ve své špičkové podobě se má tento vůz veřejnosti představit příští rok při přehlídce Top Marques v Monaku. Propagační leták k vozu ukazuje nejslavnější zákazníky ruské automobilky Russo-Balt, k jejímuž odkazu se Prombron hlásí - car Mikuláš II., Lenin a Lev Trockij... Dartz je litevská firma specializující se na obranné prostředky a jméno Prombron bylo zvoleno jako připomínka automobilky Russo-Balt, která pod tímto označením vyráběla obrněná vozidla, mj. i pro cara Mikuláše II. v roce 1910. O koupi vozů Dartz Prombron už údajně projevilo zájem více než sto zákazníků.