name | autoweek.cz

Demonstrační kokpit Chrysler Synthesis ukazuje interiér zítřka

Demonstrační kokpit Chrysler Synthesis ukazuje interiér zítřka

05.01.2023 | Vladimír Rybecký | Trendy

Chrysler na veletrhu CES 2023 předvádí přístrojovou desku budoucnosti. Dvoumístný demonstrační kokpit Chrysler Synthesis předvádí pokročilé technologie pro skutečný život.

Demonstrační kokpit Chrysler Synthesis obsahuje systémy založené na umělé inteligenci, jejichž cílem je usnadnit a zpříjemnit řízení. Tato technologie se možná objeví v prvním z plně elektrických Chryslerů STLA, který přijde do prodeje do roku 2025. Do roku 2028 mají mít všechny vozy Chrysler elektrický pohon.

 

Loni na veletrhu CES Chrysler představil svůj plně elektrický vůz Airflow Concept s propojeným STLA SmartCockpitem. Letos se Chrysler zaměřil na interiér. Ukazuje dvoumístný stylistický model Synthesis, který dále rozvíjí myšlenky SmartCockpit a Brain, jakož i technologii platformy STLA AutoDrive skupiny Stellantis.

 

Chrysler k předváděcímu modelu Synthesis uvádí: „Chrysler Synthesis pomáhá zvládat třecí plochy a chaos každodenního života pomocí promyšleně propojených technologií s moderním, udržitelným prostředím, které předvídá a přináší Harmonii v pohybu při každé zákaznické zkušenosti.“

 

Elektrická architektura demonstračního kokpitu Synthesis integruje veškerý infotainment STLA SmartCockpitu prostřednictvím obří 37,2“ černé skleněné obrazovky pro řidiče i spolujezdce. Postupem času se systém naučí vše co se vám líbí i co ne a poskytne vám jen to, co se vám vyhovuje. K dispozici je i několik režimů Chill/Zen/Fun, které podporují vše od meditace až po karaoke.

 

STLA SmartCockpit dokáže získávat informace a aktualizace vzduchem, zatímco virtuální osobní asistent MyDay synchronizuje všechny aspekty digitálního životního stylu zákazníka včetně domácnosti, práce a osobních zařízení. Asistent bude dělat vše od instalace aktualizací a synchronizace kalendářů pro plánování rozvrhu a trasy až po doporučení parkovacích míst s dostupným nabíjením pro elektromobily.

 

Synthesis také předvádí STLA AutoDrive, technologii autonomního řízení 3. úrovně společnosti Chrysler, která umožňuje odvrátit zrak a sundat ruce z volantu (ale ne si zdřímnout). Časový harmonogram zavedení systému AutoDrive ovšem zatím nebyl uveden.