name | autoweek.cz

Dodavatelé pro Auto roku 2024 v České republice

Dodavatelé pro Auto roku 2024 v České republice

06.02.2024 | Vladimír Rybecký | Autoservis

Sdružení automobilového průmyslu představuje firmy, které v rámci dvacátého osmého ročníku ankety Auto roku 2024 v České republice získaly právo používat prestižní označení „Dodavatel pro Auto roku 2024 v České republice“.

Díly tuzemských firem přitom nese nejen vítězný vůz Mercedes-Benz třídy E, ale řada z nich je součástí všech pěti automobilů, které letos postoupily do finální soutěže. Přihlášené firmy AutoSAPu dodávají díly i do převážné většiny všech 21 nominovaných vozů.

 

Autem roku 2024 v České republice se stal vůz Mercedes-Benz třídy E, prestižní ocenění „Dodavatel pro Auto roku 2024 v České republice“ tak získávají tyto firmy (v abecedním pořadí):

Autoneum Pilsen s.r.o.

Brano Group, a.s.

Continental Barum s.r.o.

Fehrer Bohemia s.r.o.

Gumárny Zubří, a.s.

Gumotex, a.s.

Kamax s.r.o.

Kiekert-CS, s.r.o.

KS Kolbenschmidt Czech Republic, a.s.

Mubea - HZP s.r.o.

Plastika a.s.

Saar Gummi Czech s.r.o.

s. n. o. p. cz a.s.

Strojmetal Aluminium Forging a.s.

THK Rhythm Automotive Czech a.s.

Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o.

ZF Automotive Czech s.r.o.

 

„Vítěznému vozu přeji především prodejní úspěchy a oblíbenost u zákazníků. Ocenění ale patří i dodavatelským firmám, bez kterých by takto sofistikovaný produkt, kterým automobil s těmi tisíci jednotlivých dílů je, nebyl realizovatelný. Význam českých dodavatelů do automotive nakonec potvrzuje i skutečnost, že jen těžko byste mezi 21 nominovanými vozy hledali takový, který by neobsahoval komponenty vyrobené v České republice. Věřím proto, že síla českých dodavatelů bude i do budoucna podporovat jak vítězné modely, tak i českou ekonomiku,“ říká Zdeněk Petzl, výkonný ředitel Sdružení automobilového průmyslu.

 

Přehled dodávaných produktů do vítězného vozu je velmi pestrý – od obložení zavazadlového prostoru, zvedáků, klínů, ráčen, pneumatik, hadiček ostřikovacího systému, různých druhů koberců, vysokopevnostních šroubů, zámků a přitahovačů dveří, nápravových pružin, různých druhů těsnění, řady podvozkových dílů přes elektrické parkovací brzdy až po sofistikovanější komponenty typu elektrické vodní pumpy.

 

Sdružení automobilového průmyslu bylo i letos tradičním partnerem ankety Auto roku 2024 v České republice a zároveň vyhlašovatelem doprovodné akce Dodavatel pro Auto roku 2024, do které se letos zapojily téměř dvě desítky členských firem AutoSAPu. Dvacátý osmý ročník soutěže umožnil tuzemským dodavatelům automobilového průmyslu představit svoje produkty, které se uplatnily v řadě nejen vítězných, ale i všech přihlášených vozů.