name | autoweek.cz

Dojezd 1000 km slibuje cestování bez starostí

Dojezd 1000 km slibuje cestování bez starostí

27.04.2024 | | Tiskové zprávy

Společnost CATL na autosalonu Auto China v Pedkongu představuje LFP akumulátor Shenxing Plus, který umožňuje dojezd 1000 km a superrychlé nabíjení 4C.

Společnost CATL na autosalonu Auto China 2024 představila Shenxing Plus, první lithio-železo-fosfátový akumulátor na světě, která umožňuje dojezd přes 1000 km se superrychlým nabíjením 4C. Během osmi měsíců od uvedení superrychlého nabíjecího akumulátoru Shenxing na trh v srpnu 2023 společnost CATL opět posunula hranice technologie lithio-železo-fosfátových akumulátorů a zahájila éru superrychlého nabíjení pro celé odvětví.

 

Akumulátor Shenxing Plus poskytuje zážitek z jízdy na velmi dlouhou vzdálenost, která přesahuje 1000 km bez nutnosti dobíjení po cestě. Díky tomu mohou být elektromobily vhodné nejen pro dojíždění do práce v městských oblastech, ale také pro cestování na dlouhé vzdálenosti.

 

Dojezd 1000 km čistě na elektřinu je výsledkem systematického technologického pokroku. Katoda Shenxing Plus je vyrobena technologií granulární gradace, která umisťuje každou nanometrovou částici do optimální polohy, aby byla dosažena mimořádně vysoká kompaktní hustota. Do anody se přidává patentovaný 3D materiál ve tvaru včelí plástve, který zvyšuje hustotu energie a zároveň účinně reguluje objemovou roztažnost během nabíjecích a vybíjecích cyklů. Jednodílné pouzdro, které v oboru nemá obdobu, optimalizuje využití vnitřního prostoru a umožňuje článkům Shenxing Plus dosáhnout nebývalé hustoty energie.

 

Na systémové úrovni má blok Shenxing Plus topologickou strukturu optimalizovanou na základě bezmodulové technologie CTP 3.0, která zvyšuje účinnost balení o 7 %. Díky průlomové technologii materiálu a struktury překonává hustota energie systému Shenxing poprvé hranici 200 Wh/kg a dosahuje 205 Wh/kg, čímž umožňuje dojezd přes 1000 km.

 

Díky rychlejšímu nabíjení lze ujet 600 km po 10 minutách nabíjení

Kromě dlouhého dojezdu se Shenxing Plus může pochlubit i rychlým nabíjením. Umožňuje ujet 600 km po pouhých 10 minutách nabíjení, čímž výrazně překonává běžné akumulátory dostupné na trhu. Dosahuje skutečně superrychlé nabíjení 1 km za sekundu.

 

Pro dosažení skokového zvýšení rychlosti nabíjení využívá baterie Shenxing Plus technologie, jako je rychlý lithio-iontový vodivý povlak, přidání přechodových kovových prvků a nové nanometrové zapouzdření, které zajišťuje plynulejší a účinnější přenos energie mezi katodou a anodou. Společnost CATL rozšířila nadproudovou plochu a kapacitu svorek v systému akumulátoru aby bylo možné při nabíjení vysokým proudem rychle odvádět teplo. Co se týče základních algoritmů BMS, dokáže nově vyvinutý model polarizace s umělou inteligencí společnosti CATL předvídat a řídit nabíjecí proud v reálném čase, což umožňuje rychlejší a inteligentnější doplňování energie.

 

Superrychlé nabíjení, síť a služby vytvářejí uzavřený ekosystém

Kromě výjimečných nových akumulátorů zahájila společnost CATL také výstavbu superrychlé nabíjecí sítě pro vozy s akumulátory Shenxing, aby vybudovala největší platformu pro superrychlé nabíjení v Číně. Společnost CATL spolupracuje s předními partnery v oboru, jako jsou Star Charge, YKC a Shudao New Energy, aby poskytovala co nejpohodlnější a cenově nejvýhodnější mobilitu pro další majitele vozů poháněných superrychlými nabíjecími akumulátory Shenxing.

 

Společnost CATL dále plánuje spustit první klub majitelů superrychlých nabíjecích vozidel v odvětví, který bude fungovat ve více než 600 servisních místech pokrývajících 271 městských prefektur v 31 správních oblastech na úrovni provincií. Majitelům vozů Shenxing bude poskytovat asistenční služby, kontrolu, údržbu akumulátorů i další služby.