name | autoweek.cz

Drivalia dodala České poště 652 vozů Škoda Kamiq

Drivalia dodala České poště 652 vozů Škoda Kamiq

04.02.2024 | Vladimír Rybecký | Tiskové zprávy

Česká pošta převzala 652 vozů Škoda Kamiq od leasingové společnosti Drivalia.

Leasingová společnost Drivalia předala České poště 652 automobilů Škoda Kamiq. Jde o výsledek nejnovější zakázky, kterou Česká pošta na základě výběrového řízení Drivalii zadala. Všechny vozy budou provozovány v režimu operativního leasingu.

 

Auta mají jednotnou bílou barvu a jsou i ve stejné verzi 1,0 TSI 81 kW Fresh. Pošta si je pronajala na 36 měsíců a počítá s průměrným předpokládaným ročním nájezdem 25 000 km na jeden vůz. Předplacené služby zahrnují údržbu a předepsaný servis, komplexní pojištění, asistenční službu včetně nároku na náhradní vozidlo či sezónní pneumatiky. „Všechna vozidla jsou navíc vybavena servisním modulem. Díky tomu dokážeme řidiče včas varovat před možnými technickými problémy,“ říká Martin Brix, generální ředitel společnosti Drivalia Lease Czech Republic.

 

Zakázka byla výjimečná krátkým časem, během něhož byla vozidla zákazníkovi přistavena. Drivalia je pro Českou poštu objednala u dealera Přerost a Švorc – auto. Ten všech 652 kamiqů připravil, přezul na zimní pneumatiky a rozvezl do jednotlivých dep pošty během pouhých 12 pracovních dní od podpisu rámcové smlouvy.

 

Česká pošta a Drivalia (dříve LeasePlan) spolupracují v oblasti správy firemního autoparku dlouhodobě. Loni v létě Drivalia oznámila úspěch hned ve čtyřech navazujících výběrových řízeních, na jejichž základě dodala poště přes 1000 nových automobilů. V součtu šlo o jeden z největších obchodů, které byly v poslední době na našem trhu realizovány.

 

„Velice si vážíme toho, že nám tak významný podnik, jakým je Česká pošta, opakovaně projevuje důvěru. Naše spolupráce se neustále vyvíjí. Věříme, že i nejnovější zakázka posune naše partnerství opět o stupínek výše a znovu se prokáže, že operativní leasing je optimální volbou i pro zákazníky ze státní sféry,“ dodal Martin Brix.