name | autoweek.cz

DS 7 – luxus a elegance ve francouzském stylu

DS 7 – luxus a elegance ve francouzském stylu

30.11.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

DS 7 je ztělesněním francouzského know-how v oblasti luxusu.

Dosavadní DS 7 Crossback se stal nejprodávanějším modelem francouzské prémiové značky s podílem prodeje 42 %, přičemž více než třetina kupujících u něho volí hybridní pohon E-Tense. Od nové DS 7 český dovozce očekává ještě větší podíl. Proto se nově nabízí s jednodušší základní výbavou Bastille ale i novou vrcholnou verzi Opera. Výbavy Performance mají sportovnější charakter.

 

Nová DS 7 je v showroomu DS Store Praha připravena k testovacím jízdám a objednávkám zákazníků. České ceny začínají na 1 100 000 Kč a první dodávky zákazníkům jsou naplánovány na přelom roku 2022 a 2023.

 

Novinky navenek i uvnitř

DS 7 má stejnou nosnou strukturu karoserie jako dosavadní DS 7 Crossback, nově doplněnou o nové designové prvky. Proměna je opatrná zejména ve výrazných změnách podoby přední i zadní části vozu. Zcela nově řešená příď s ostřejšími liniemi získala výraznější světelný podpis tvořený kombinací nových štíhlejších světlometů DS Pixel LED Vision 3.0 a originálních denních světel DS Light Veil tvořených čtyřmi vertikálními světelnými vlákny ze 33 LED. Inovace spočívá ve výrobním procesu: laserem gravírovaný polykarbonátový povrch je opatřen barvou pouze na vnitřní straně, takže se na něm střídá světlo a plochy v barvě karoserie. Vytváří tak efekt hloubky a jasu. DS Light Veil se rozsvěcují a zhasínají už při zamykání a odemykání vozu.

 

Jednou z hlavních novinek nové DS 7 je infotainment, do něhož je zabudován DS Iris System s přepracovaným konfigurovatelným rozhraním. Nový 12″ dotykový displej zobrazuje nabídku widgetů, pohled zepředu a zezadu z digitálních kamer nebo funkci Mirror Screen. Nový 12″ digitální přístrojový panel s přizpůsobitelnými stránkami má novou grafiku.

 

Unikátní technika

DS 7 je vybavena také technologiemi zajišťujícími větší pohodlí a klid, jako jsou DS Active Scan Suspension a DS Night Vision. DS Active Scan Suspension je v tomto segmentu ojedinělý kamerou řízený systém tlumení. Podle nerovností povrchu vozovky upravuje nastavení tlumičů na každém kole zvlášť. Systém DS Night Vision snímá silnici a krajnici infračervenou kamerou, která dokáže zjistit přítomnost cyklisty, chodce nebo zvířete až do vzdálenosti 100 m. Řidič dostává informace na nový digitální přístrojový panel s vysokým rozlišením a v případě nebezpečí i varovný signál.

 

Bezpečnost dále zvyšuje systém DS Driver Attention Monitoring a poloautonomní systém řízení 2. úrovně DS Drive Assist. DS Driver Attention Monitoring Pomocí dvou kamer analyzuje pozornost řidiče.  DS Drive Assist s adaptivním tempomatem zajišťuje přesné umístění vozu v jízdním pruhu dle volby řidiče a je schopen bez zásahu řidiče zastavit a opět nastartovat.

 

Tři plug-in hybridy a turbodiesel

Většinu nabídky tvoří plug-in hybridní technologie E-Tense. Všechny hybridní systémy jsou spojeny s novým akumulátorem s kapacitou 14,2 kWh. Verze E-Tense 4×4 300 (zážehový motor 1,6 l o výkonu 147 kW/200 k a elektromotory o výkonu 81 kW/110 k a 83 kW/112 k může ujet v plně elektrickém režimu 63 km. Varianta E-Tense 225 (zážehový motor 1,6 l o výkonu 133 kW/180 k a elektromotor o výkonu 81 kW/110 k) s pohonem předních kol má dojezd 65 km.

 

Vrcholnou verzi DS 7 E-Tense 4×4 360 vyvinula sportovní divize DS Performance. Nabízí špičkový výkon 263 kW (360 k) a točivý moment 520 N.m, který dosahuje díky zážehovému motoru 1,6 l o výkonu 147 kW (200 k) a elektromotorům na přední a zadní nápravě o výkonu 81 kW (110 k) a 83 kW (112 k), zajišťujícím pohon všech kol. Hmotnost je 1885 kg. Umožňuje jízdu s elektrickým pohonem zadních nebo všech čtyř kol až na vzdálenost 57 km (WLTP) s možností jízdy rychlostí až 140 km/h. Zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,6 s. U této verze je duch vozů GT podpořen specifickým nastavením, které vyvinula divize DS Performance. Podvozek byl snížen o 15 mm, rozchod kol byl rozšířen o 24 mm vpředu a o 10 mm vzadu a přední brzdy byly zvětšeny na průměr 380 mm se čtyřpístovými třmeny DS Performance.

 

DS 7 se i nadále nabízí také s turbodieselem 1,5 BlueHDi 130/95 kW v kombinaci s osmistupňovou automatickou převodovkou.

 

DS 7 se pro všechny trhy mimo Čínu vyrábí v Mylhúzách ve Francii.