name | autoweek.cz

Dva nové inovativní produkty Moon

Dva nové inovativní produkty Moon

27.11.2022 | Vladimír Rybecký | Autoservis

Značka Moon na výstavě eSalon v Praze prezentovala prototyp obousměrné nástěnné nabíječky a modulární akumulátorový systém pro domácnosti.

Koncern Volkswagen nabízí zákazníkům kromě elektromobilů také veškeré potřebné produkty a služby nezbytné pro jejich provoz. Oblast nabíjení má na starosti značka Moon, která na veletrhu e-Salon 2022 předvedla široké portfolio svých produktů i služeb a dala nahlédnout do budoucnosti.

 

Značka Moon premiérově představila prototyp obousměrné nástěnné nabíječky. Ta umožní nejen nabíjení elektromobilu, ale také přenos elektrické energie opačným směrem - z akumulátoru do elektrické sítě. Elektromobily se tak stanou významnou součástí komplexní energetické sítě schopné regulovat časový nesoulad mezi výrobou elektrické energie z obnovitelných zdrojů a její spotřebou, a budou tak přispívat ke stabilizaci elektrických rozvodných sítí.

 

K podobnému účelu bude sloužit také zcela nový modulární akumulátorový systém pro domácnosti, do něhož se budou ukládat přebytky energie z domácí fotovoltaické elektrárny k pozdějšímu využití. Značka Moon tak aktivně vytváří nové možnosti pro ekologické nabíjení elektromobilů, které jsou nezbytným předpokladem pro další urychlování rozvoje e-mobility.