name | autoweek.cz

Elektrický sprinter Kia EV6 GT

Elektrický sprinter Kia EV6 GT

02.08.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Nejvýkonnější sériový model jihokorejské značky Kia EV6 GT je sportovní vůz s dojezdem vhodným pro každodenní použití a rychlým nabíjením, ale současně je skutečným soupeřem pro vysoce výkonné elektromobily.

Kia EV6 GT je všestranný elektricky poháněný crossover, který se dokáže prosadit jako vysoce výkonný sportovní vůz s působivými jízdními výkony. Oproti modelu EV6, která má rovněž dva trakční elektromotory, se výrazně zvýšil výkon. To je z velké části zajištěno zadním motorem, který je o 63 % výkonnější než zadní pohonná jednotka EV6. Celkový největší výkon systému 424 kW (577 k) je vyšší než má Porsche Taycan 4S.

 

EV6 GT zrychlí na 100 km/h za 3,5 s, což z něj dělá nejlepšího sériového sprintera v celé Hyundai Motor Group, do níž Kia patří. Dosahuje největší rychlost 260 km/h. Kia EV6 GT má stejný akumulátor s kapacitou 77,4 kWh jako EV6 s dlouhým dojezdem, ale s mnohem vyšším výkonem má kratší dojezd - podle firemních údajů nicméně dokáže ujet až 424 km v kombinovaném cyklu podle WLTP. Díky vysokonapěťové architektuře 800 V lze na rychlonabíjecí stanici s odpovídajícím výkonem 350 kW nabít akumulátor z 10 na 80 % za pouhých 18 minut.

 

Výkonné brzdy, přímé řízení a sportovně naladěný podvozek poskytují vysokou míru kontroly nad tímto nenápadně vyhlížejícím dravcem. Nový režim GT systému Drive Mode Select umožňuje přizpůsobit zážitek z jízdy individuálním preferencím. EV6 GT má dokonce také režim drift.