name | autoweek.cz

Evropská premiéra Rolls-Royce Phantom v Karlových Varech

Evropská premiéra Rolls-Royce Phantom v Karlových Varech

11.07.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Rolls-Royce představil nově upravené tvary modelu Phantom. Oficiální evropská premiéra proběhla během exkluzivní recepce při příležitosti filmového festivalu v Karlových Varech. Poté byl vůz individuálně předveden prvním zákazníkům.
Nová podoba vrcholného modelu značky Rolls-Royce byla poprvé v Evropě veřejně představena během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech ve verzích Phantom i Phantom Extended. Výchozí Phantom a prodloužená verze Phantom Extended se vyznačují osobitými charaktery reprezentujícím dva zásadně odlišné světy. Phantom je převážně upřednostňován rostoucí skupinou klientů, kteří chtějí sami usedat za volant. Pro ty, kteří raději dávají pokyny ze zadního sedadla, nabízí Phantom Extended ojedinělý superluxusní zážitek jízdy s řidičem. Každý Phantom slouží jako základ pro široké možnosti programu individualizace Bespoke, který je skutečným odrazem osobitého stylu a charakteru každého zákazníka.
 
Modernizace osmé generace modelu Phantom zahrnuje pouze jemné vizuální a estetické úpravy reagující na požadavky zákazníků. Příkladem jsou jemné stylistické úpravy mřížky chladiče díky nimž jsou logo RR i soška Spirit of Ecstasy při čelním pohledu ještě nápadnější. Samotná mřížka je nyní podsvětlená. Přední světlomety dostaly zdobení laserem vyřezanými otvory, které připomínají hvězdnou oblohu. Boční profil vylepšují nová kola z nerezové oceli s vyfrézovanými trojúhelníkovými fazetami a zvýrazněným 3D efektem, alternativně se nabízejí kola se vzorem připomínajícím vozy Rolls-Royce z 20. let. Přepychový interiér vozu Phantom zůstal prakticky nezměněn, pouze věnec volantu má větší průměr.
 
Ředitel korporátní komunikace společnosti Rolls-Royce Motor Cars pro střední a východní Evropu Frank Tiemann během recepce prohlásil: „Phantom jako špičkový model v naší nabídce přitahuje ty nejnáročnější klienty značky Rolls-Royce. Jedná se o úspěšné osoby, které často představují špičku ve svém oboru, bývají na očích veřejnosti a typické pro ně je rovněž odhodlání a náročnost. Phantom byl odjakživa vždy takový, jakým si ho přál mít jeho majitel; nejen ,nejlepším automobilem na světě‘, ale hlavně tím nejlepším vozem pro své zákazníky a jejich svět.“