name | autoweek.cz

Exkluzivní premiéra nové Třídy E v Praze

Exkluzivní premiéra nové Třídy E v Praze

15.05.2023 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Na motoristické slavnosti Legendy 2023 se poprvé objeví na veřejnosti nový sedan Třídy E automobilky Mercedes-Benz. V expozici stuttgartské značky bude předvedeno i elektricky poháněný EQE SUV.

Mercedes-Benz na akci Legendy 2023 veřejnosti poprvé představí nový sedan Třídy E (W214). Třída E je pojmem ve vyšší střední třídě již více než 75 let. Nová generace udává směr vývoje v rámci přechodu od spalovacích motorů na elektrický pohon. Maska chladiče s trojrozměrným designem má podle výbavové linie progresivní nebo klasický styl. Vůz vyniká špičkovou aerodynamikou, displejem MBUX Superscreen, pokročilými funkcemi autonomní jízdy a elektrifikovanými spalovacími motory včetně čtvrté generace plug-in hybridního pohonu.

 

Polovina variant bude mít čtvrtou generaci plug-in hybridního pohonu. Jak vznětové, tak zážehové motory jsou vybaveny inteligentním mildhybridním systémem ISG, který kombinuje funkce startér-generátoru. Nová Třída E bude za příplatek k dispozici se sadou Engineering, která zahrnuje systém vzduchového pérování AirMatic s plynule nastavitelnými tlumiči ADS+ a řízením zadních kol. Novinkou je digitální ovládání ventilačních otvorů, které je součástí volitelné automatické klimatizace THERMOTRONIC. Systém automaticky nastavuje výdechy ventilační soustavy vpředu podle požadovaného stylu ventilace. Výdechy lze polohovat také obvyklým způsobem manuálně.

 

Prodej nové třídy E v Evropě bude zahájen během léta, první vozy v ČR se očekávají na podzim 2023

 

Před uvedením na trh bude na Legendách představeno i EQE SUV, které přináší řadu inovací luxusního EQS SUV, a přitom zejména díky kratšímu rozvoru a natáčecí zadní nápravě nabízí jízdní agilitu a obratnost. Novinka nabízí prostornou karoserii, špičkovou dynamiku i bezpečnost a dojezd až 596 km. Dynamický charakter EQE SUV je umocněn dvojicí verzí od Mercedes-AMG - prvních plně elektrických SUV sportovní divize. EQE SUV patří mezi nejprostornější zástupce své třídy. Jedná se již o čtvrtý vůz na nové platformě, určené výhradně pro elektromobily. Modulární koncept pohonu umožňuje nabízet EQE SUV s rozsahem výkonu od 180 do 505 kW (u verze Mercedes-AMG EQE 53 4MATIC+ SUV).

 

Obě atraktivní novinky doplňují premiéry z Affalterbachu: hybridní Mercedes-AMG C 63 S E Performance s pohonným ústrojím o výkonu 500 kW (680 k) a vrcholný Mercedes-AMG S 63 E Performance i jeho historický předchůdce – rudý závodní 300 SEL 6,8 AMG, jehož původní provedení v roce 1971 startovalo ve 24 hodinách ve Spa.