name | autoweek.cz

Exkluzivní Yangwang U8 Premium Edition

Exkluzivní Yangwang U8 Premium Edition

07.10.2023 | Vladimír Rybecký | Trendy

BYD pod svou prémiovou značkou Yangwang uvedl na trh unikátní prémiový off-road U8 Premium Edition vybavený převratnou technikou zvyšující jeho terénní schopnosti a bezpečnost.

Přední výrobce vozidel s elektrickým pohonem a akumulátorů BYD uvedl pod svou prémiovou subznačkou Yangwang na trh model U8 Premium Edition s cenou 1 098 000 jüanů (asi 3,53 milionu Kč) a jeho dodávky právě začaly.

 

Toto výjimečné vozidlo s délkou 5139 cm a rozvorem náprav 3050 mm má elektrický pohon s prodlužovačem dojezdu, tedy EREV (Electric Range Extender Vehicle). Přináší dvě převratná technická řešení -  platformu e⁴ a systéme inteligentního hydraulického ovládání karoserie DiSus-P Intelligent Hydraulic Body Control System. U8 Premium Edition nabízí neuvěřitelných 880 kW (1200 k) a zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,6 s.

 

Platforma e⁴ společnosti BYD je globálně první sériově vyráběný systém nezávislého pohonu se čtyřmi elektromotory navržený tak, aby nabízel prvotřídní bezpečnost a výkon. Ve srovnání s konvenčními vozidly se spalovacími motory přesně řídí dynamiku každého ze čtyř kol pomocí nezávislého vektorování s rychlou a velmi přesnou reakcí umožňující mimořádní možnosti ovládání. Přesné vektorování točivého momentu pro každé kolo zajišťuje stabilitu i při defektu pneumatiky a jízdě na třech kolech, čímž posouvá hranice aktivní automobilové bezpečnosti.

 

Inteligentní systém řízení pohybů karoserie BYD DiSus je dalším patentovaným průlomem, který zvyšuje agilitu a kontrolu vozidla v různých jízdních scénářích. Snižuje riziko převrácení, minimalizuje naklánění cestujících při zatáčení vysokou rychlostí, zrychlování nebo brzdění a chrání vozidlo před poškozením v náročných silničních podmínkách.

 

Yangwang U8 Premium Edition integruje 38 vysoce přesných jednotek a inteligentní řídicí procesor Nvidia Drive Orin s výpočetní kapacitou až 508 TOPS. Yangwang U8 Premium Edition je vybaven akumulátorem Blade a technologií Cell-to-Chassis (CTC), která zajišťuje komplexní bezpečnost.

 

V interiéru je zakřivený středový 12,8“ OLED displej Galaxy, dva 23,6“ podélné displeje pro řidiče a spolujezdce a kožená sedadla kombinovaná se dřevem Sapele z Afriky. Tři nabíjecí body umožňují bezdrátové rychlonabíjení výkonem 50 kW. Ve výbavě je také špičkový audio systém Dynaudio Evidence Series s 22 reproduktory.

 

U8 Premium Edition podporuje rychlé DC nabíjení výkonem až 110 kW, což umožňuje nabití z 30 % na 80 % za 18 minut. Přitom ve voze je i zážehový motor 2,0 turbo ve funkci prodlužovače dojezdu, takže tento vůz je schopen ujet kolem 1000 km (čistě elektrický dojezd je 180 km). V extrémních podmínkách poskytuje schopnost vybíjení z vozidla do zatížení (VTL) výkonem 6 kW, takže dokáže napájet elektronická zařízení a výkonná zařízení po dobu až 25 hodin.

 

Budoucí cesta pro Yangwang U8

Začátkem tohoto roku společnost BYD představila svou novou špičkovou subznačku Yangwang, která se věnuje poskytování nadstandardních služeb spotřebitelům. Vozidla z prémiové edice U8 jsou už vystavena v obchodech ve velkých městech, jako jsou Šanghaj, Peking, Kanton a Čcheng-tu, přičemž dodávky mají začít během říjny. Víc než 60 obchodů s přímým prodejem Yangwang je ve výstavbě a do konce roku BYD plánuje otevřít 90 obchodů ve 40 městech.