name | autoweek.cz

Ferrari ve službách Policie České republiky

Ferrari ve službách Policie České republiky

26.07.2022 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Nový policejní speciál Ferrari F 142 - 458 Italia nastoupil do služby aby pomohl pronásledovat účastníky nelegálních závodů a kradená auta.
Nový automobil v barvách Policie České republiky je Ferrari F 142 - 458 Italia. Bude nasazen proti nejagresivnějším řidičům na českých dálnicích, při pronásledování odcizených vozidel, která přes naše území projíždějí do sousedních zemí, nebo při dohledu v místech hlášených tuningových akcí.
 
Policie ČR uvádí, že jde o vozidlo z mnoha, jež jsou každým rokem zajištěna jako majetek pocházející z trestné činnosti. Proto tvrdí, že jeho pořízení bylo levnější než např. nové Škody Scala - stálo 340 000 Kč za náklady spojené s jeho úpravou pro potřeby služby u dopravní policie. S ohledem na jeho provozní a servisní náklady jde o hodně naivní tvrzení…
 
Ferrari není tím nejhodnotnějším či nejvíce raritním vozidlem získaným při zajišťování majetku pocházejícího z trestné činnosti. Jen v předešlém roce bylo zabaveno téměř 900 vozidel, z nichž drtivá většina byla následně prodána a z výnosů saturována pachatelem způsobená škoda. Některá vozidla si Policie ČR ponechává pro plnění služebních úkolů. Ve službě jsou stovky zabavených vozidel, která pochází z trestné činnosti. Nejedná se však o tak luxusní vozy, jakým je Ferrari.
 
Speciálnímu vozidlu Ferrari F 142 – 458 Italia má najeto 2000 km. Motor V8 4,5 l má výkon 416 kW. Vůz dosahuje největší rychlost 326 km/h. Vozidlo je ve zvláštním barevném provedení (původní barva byla červená), vybaveno kamerovým systémem, radiostanicí, zvláštním výstražným světlem a nápisovým displejem. Součástí výbavy je pistolový měřič rychlosti.