name | autoweek.cz

Fiat 600 také jako Hybrid

Fiat 600 také jako Hybrid

19.09.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Nový Fiat 600 Hybrid je určen pro těch několik zemí, kde je přechod na elektrický pohon stále pomalý. Mild-Hybrid zajišťuje sníženou spotřebu paliva až o 15 %. Nový 600 Hybrid spolu s elektrickým Fiatem 600e znamenají návrat značky v segmentu B.

Po oficiálním představení nového modelu 600e Fiat ohlašuje hybridní verzi, která bude k dispozici od roku 2024. Nový Fiat 600 bude k dispozici pouze jako plně elektrický nebo elektrifikovaný s hybridní verzí pro ty země, kde je přechod na elektrický pohon stále pomalý.

 

Olivier Francois, generální ředitel značky Fiat a CMO skupiny Stellantis, k tomu uvedl: „Naší strategickou vizí zůstává plně elektrický pohon a 500e jako nejprodávanější městský elektromobil v Evropě podporuje naše odhodlání usilovat o to, aby byl elektrický pohon skutečně dostupný pro všechny. Zůstaneme však také relevantní v těch zemích, jako je Itálie, náš domácí trh, kde se plně elektrický pohon stále ještě pořádně nerozjel. Proto pro tyto vybrané země nabídneme společně s novým plně elektrickým 600e i hybrid, který snad otevře dveře do električtějšího světa.“

 

Nový Fiat 600 Hybrid 100 k MHEV poskytuje plynulou jízdu díky řemenem poháněnému startéru, který zajišťuje tichý a účinný přechod mezi spalovacím tříválcem 1,2 l/74 kW (100 k) pracujícím s Millerým cyklem a elektromotorem, napájeným 48 V akumulátorem. V nové šestistupňové dvouspojkové převodovce je integrován elektromotor s výkonem 21 kW, měnič a řídicí jednotka převodovky. Elektrický pohon zlepšuje dynamiku v nízkých otáčkách a při rozjezdu, poskytuje tichý start a rychlou reakci. Tato technologie umožňuje rekuperaci energie, když vozidlo zpomaluje. Za normálních jízdních podmínek snižuje spotřebu paliva až o 15 %.

 

Pětidveřový Fiat 600 Hybrid s délkou 417 cm je pětimístný se zavazadlovým prostorem o objemu 385 l. Nabídne dva balíčky propojených služeb Connect One, nabízející asistenční služby a služby tísňového volání, a Connect Plus s navigací, funkcí pro vzdálenou správu vozidla prostřednictvím aplikace FIAT, sledováním stylu jízdy a dalšími. Pomocí funkce Trip Report je možné analyzovat jízdní návyky a zlepšit dopad na spotřebu.