name | autoweek.cz

Ford inovuje SUV Kuga

Ford inovuje SUV Kuga

17.01.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Ford Kuga je u zákazníků oblíbený od svého uvedení na trh v roce 2008. Třetí generace je v prodeji od roku 2019, takže dozrál čas pro její aktualizaci charakterizovanou zcela novým designem přídě.

Nově řešená příď se standardně dodávanými LED světlomety je doplněna LED světelnou lištou po celé šířce přední masky chladiče. Nové LED svítilny jsou i na zádi.

 

Kuga PHEV je nejprodávanější plug-in hybrid v Evropě v letech 2021, 2022 a 2023. Modernizovaná Kuga PHEV má akumulátor s kapacitou 14,4 kWh postačující pro čistě elektrický dojezd až 66 km. Se zážehovým motorem Duratec 2,5 PHEV poskytuje největší výkon 178 kW (243 k). Ve spojení s novou převodovku e-CVT má pohon všech kol AWD. Ford předpokládá, že tato verze bude představovat kolem 60 % prodaných vozů, zatímco u odcházející Kugy to bylo 40 %.

 

Základní pohonnou jednotkou je zážehový 1,5 EcoBoost 110 kW (150 k) se šestirychlostní převodovkou a pohonem předních kol. Plněhybridní verze má motor Duratec 2,5 FHEV s výkonem 132 kW (180 k) pro pohon předních kol nebo 134 kW (183 k) ve verzi AWD. Převodovka je v obou případech e-CVT.

 

Nová Kuga se standardně dodává s 12,3“ přístrojovým panelem a 13,2“ dotykovou obrazovkou a nejnovější generací informačního systému Ford SYNC 4 s 5G modemem. Ovládání všech funkcí zůstává jen na dotykovém displeji.

 

Verze PHEV s pohonem AWD vyniká schopností táhnout přívěsy až 2100 kg. Systém SYNC 4 podporuje řidiče pro co nejlepší využití tažných schopností vozu i při jeho připojení. Funkce navigace pro tažení přívěsu Trailer Tow Navigation umožňuje řidičům zadat rozměry vozidla a přívěsu, aby systém SYNC 4 mohl vybrat trasu, která pomůže vyhnout se ostrým zatáčkám, nízkým mostům a dalším překážkám.

 

Nová generace adaptivního tempomatu nyní dokáže automaticky brzdit i v zatáčkách a na křižovatkách a 360° kamerový systém nabízí pohled z ptačí perspektivy. V nabídce jsou i LED adaptivní světlomety Dynamic Pixel využívající navigační data a kamery ke čtení dopravních značek.

 

Modelová řada Kuga dostala novou outdoorově zaměřenou verzi Active X s vyšší světlou výškou a ochrannými prvky na karoserii.

 

Nová Kuga se bude od února vyrábět ve španělské Valencii. Příjem objednávek na novou Kugu startuje tento měsíc. První vozy v České republice se očekávají v dubnu. Cenová nabídka začíná na 699 900 Kč. Prodloužená záruka Ford Protect je na 5 let resp. 100 000 km.