name | autoweek.cz

Ford modernizoval SUV Puma

Ford modernizoval SUV Puma

13.02.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Po třech letech prošlo malé SUV Ford Puma modernizací. Základní linie karoserie se nemění, na rozdíl od interiéru, který se zcela proměnil.

Malý crossover Puma, dlouhý jen 420 cm, je nejprodávanějším modelem značky Ford v Evropě. V jeho modernizované podobě je logo Ford na přídi ještě výraznější a přepracované jsou i světlomety s novým světelným podpisem.

 

Modernizován byl zejména interiér. Nově vyvinutý sportovní volant je ve spodní části zploštělý. Novinkou jsou větší 12,8“ přístrojový panel a 12“ dotykový displej na šířku, který integruje informační systém Sync 4 ale přebírá také funkci spínačů a ovládacích prvků, zatímco fyzických tlačítek je zde minimum. Hlasově ovládaný informační systém Ford SYNC 4 umožňuje spojení se službou Alexa. Rozšířena byla i nabídka funkcí jízdních asistenčních systémů.

 

Modernizovaná Puma je uváděna na trh se třemi různými výkonnostními úrovněmi zážehového tříválce 1,0 l EcoBoost Mild Hybrid 48 V s výkony od 92 kW (125 k) přes 110 kW (155 k) až po verzi ST s výkonem až 125 kW (170 k). Základní motor přichází s přímo řazenou šestirychlostní převodovkou, obě výkonnější jsou se sedmistupňovou Ford PowerShift. Ford letos představí i čistě elektrickou Pumu Gen-E.

 

Puma se vyrábí v nejmodernějším montážním závodě Ford Otosan v rumunské Craiově. Novou Pumu bude možné v České republice objednat od 13. února za cenu od 499 900 Kč, první zákaznické vozy budou k dispozici v květnu letošního roku.