name | autoweek.cz

Ford Motor Company hlásí ziskové 2. čtvrtletí

Ford Motor Company hlásí ziskové 2. čtvrtletí

24.07.2009 | Antonín Matějka | Aktuality

Americká automobilka FMC oznámila, že v letošním druhém čtvrtletí hospodařila s čistým ziskem 2,3 miliardy dolarů. Ve stejném období loňského roku přitom zaznamenala rekordní ztrátu 8,7 miliardy dolarů.

 

 

Společnost Ford Motor Copany se dostala do černých čísel poprvé od prvního kvartálu roku 2008 a za jejím zlepšeným hospodařením stojí především restrukturalizace dluhu, která přinesla firmě 3,4 miliardy USD.
Provozní ztráta společnosti nicméně ve druhém čtvrtletí 2009 činila 424 milionů USD a tržby společnosti se meziročně propadly o 11 miliard dolarů na 27,2 miliardy dolarů.
„Přestože podnikatelské prostředí zůstává v celém světě extrémně náročné, učinili jsme významný pokrok ve svém restrukturalizačním plánu,\" řekl Alan Mulally, prezident a generální ředitel Ford Motor Company.
V Evropě hospodařil Ford ve druhém čtvrtletí se ziskem 138 milionů USD před zdaněním, což ve srovnání se stejným obdobím loňského roku představuje pokles o 444 milionů dolarů. Pokles byl zapříčiněn snížením objemu celoevropského automobilového trhu, snižováním skladových zásob prodejců a vyššími cenami materiálů. V porovnání s prvním čtvrtletím 2009 se ovšem výsledky FMC v Evropě zlepšily o cca 700 milionů USD. Tržní podíl Fordu v Evropě stoupl o půl procentního bodu, na 9,0 procent. Vyrovnaného hospodaření nebo zisku hodlá Ford Motor Copany dosáhnout v roce 2011.