name | autoweek.cz

Ford zavírá výzkumné centrum v Cáchách

Ford zavírá výzkumné centrum v Cáchách

10.11.2023 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Ford v polovině roku 2024 po 30 letech uzavře své výzkumné centrum v Cáchách.

V rámci snižování počtu zaměstnanců v Evropě se Ford do poloviny roku 2024 vzdá svého výzkumného centra v Cáchách (Aachen). Pracovníky přesune na pracovní místa do Kolína nad Rýnem.

 

„Jak Ford oznámil na začátku roku, budeme muset spojit síly, abychom byli schopni jednat co nejpružněji v globální konkurenci. Zbývající aktivity Ford Research & Innovation Center v Cáchách proto v budoucnu začleníme do odpovídajících oblastí v Kolíně nad Rýnem. Některé pozice budou vyřazeny,“ píše v dopise zaměstnancům šéf Ford Germany Martin Sander.

 

Vývojové centrum v Cáchách bylo otevřeno v roce 1994 a donedávna mělo kolem 200 pracovních míst. V Kolíně nad Rýnem jich bylo na začátku roku téměř 14 000. Ford zde v létě zastavil výrobu svého dlouholetého klasického malého vozu Fiesta. Investuje miliardy do přeměny kolínského závodu, aby se tam mohly ve velkém vyrábět elektromobily. Ford v Německu působí od roku 1930. Nyní předává vývojovou činnost do své americké centrály, ale i tam počet pracovních míst klesá.