name | autoweek.cz

Funkce Plug & Charge pro vozy Enyaq iV

Funkce Plug & Charge pro vozy Enyaq iV

19.08.2022 | Vladimír Rybecký | Tiskové zprávy

Vozy řady Enyaq iV se na kompatibilních dobíjecích stanicích identifikují automaticky. Nabíjení se spustí i bez aplikace v telefonu nebo RFID karty. Funkce Plug & Charge je dostupná u všech nově vyrobených vozů, u již dodaných s aktuálním softwarem ME3 bude funkce nainstalována na dálku.

Služba Powerpass nově podporuje funkci Plug & Charge. U vozů řady Enyaq iV s aktuálním softwarem ME3 lze na kompatibilních dobíjecích stanicích spustit nabíjení pouhým připojením nabíjecího kabelu. Na odpovídajících nabíjecích stanicích, které jsou uloženy v aplikaci Powerpass, se vozidlo identifikuje samo a nabíjení se spustí automaticky. Celý proces je zabezpečený a v souladu s normou ISO 15118. Funkci Plug & Charge podporuje mimo jiné také evropská síť rychlonabíjecích stanic Ionity, kterou koncern Volkswagen pomáhá rozšiřovat. Další partneři budou brzy následovat.

 

Nově sjíždí všechny nové vozy Enyaq iV z výrobní linky se softwarem, který podporuje funkci Plug & Charge. U již dodaných vozů s aktuálním softwarem ME3 bude tato funkce nainstalována na dálku.  Touto funkcí budou v budoucnu disponovat rovněž všechny nové modely Škoda na bázi modulární platformy pro elektromobily MEB koncernu Volkswagen.

 

Předpokladem pro používání funkce Plug & Charge ve voze rodiny Enyaq iV je aktuální software ME3. Majitelé musí vozidlo také zaregistrovat v aplikaci MyŠkoda a uložit uživatele v aplikaci Powerpass. U nových zákazníků je funkce Plug & Charge automaticky součástí smlouvy, u stávajících uživatelů služby Powerpass se funkce aktivuje v aplikaci MyŠkoda a nainstaluje se po výběru a potvrzení tarifu služby Powerpass. Její vypínání a zapínání je poté možné v menu infotainmentu. Vyúčtování probíhá jednou za měsíc dle podmínek tarifu Powerpass, který si zákazník objednal.