name | autoweek.cz

Giulia a Stelvio ve verzi Quadrifoglio jsou už dostupné

Giulia a Stelvio ve verzi Quadrifoglio jsou už dostupné

22.08.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Modernizované vozy Alfa Romeo Giulia a Stelvio ve vrcholné verzi Quadrifoglio s motorem 2,9 V6 BiTurbo už je možné objednávat. Giulia Quadrifoglio stojí od 2 199 000 Kč, Stelvio Quadrifoglio od 2 399 000 Kč.

U prodejců Alfy Romeo je již možné objednávat nové vrcholné verze Quadrifoglio modelů Giulia a Stelvio s legendárním symbolem čtyřlístku, sto let označujícím technické unikáty pro závody i sériovou produkci (premiéru měl při závodě Targa Florio na Sicílii v roce 1923).

Giulia a Stelvio představují vrchol nabídky značky z hlediska ovladatelnosti i výkonové hmotnosti.  Poskytují jedinečný zážitek z jízdy. Ve vrcholné verzi Quadrifoglio je pohání zážehový přeplňovaný motor 2,9 V6 BiTurbo s výkonem 382 kW (520 k). U Giulie je kombinován s pohonem zadních kol Q2, u Stelvia s vyspělým pohonem všech čtyř kol Q4.

 

Pro jedinečný zážitek z jízdy oba vozy používají mechanický samosvorný diferenciál. Se specifickým odladěním, odvozeným z limitovaných verzí GTA, přispívá ke zlepšení chování vozu a trakce tím, že optimalizuje přenos točivého momentu a zvyšuje stabilitu, agilitu a rychlost v zatáčkách. Součástí základní výbavy jsou i adaptivní světlomety Full-LED Matrix.

 

Design interiéru zatraktivňuje použití uhlíkových vláken v nové 3D úpravě. Nový přístrojový štít Cannocchiale s historickým „teleskopickým“ designem zahrnuje plně digitální 12,3“ TFT displej pro přístup ke všem datům vozu a nastavení autonomního řízení. Kromě tří základních uspořádání se zde objevuje také exkluzivní konfigurace Race. Infotainment poskytuje platformu Alfa Connect.

 

Nízká hmotnost byla dosažena použitím lehkých materiálů, jako jsou hliník pro motor a uhlíková vlákna pro hnací hřídel, kapotu, spoiler a prahové lišty. Giulia využívá aktivní aerodynamiku s aktivním předním splitterem z uhlíkových vláken. Za příplatek se nabízí výfukový systém Akrapovič s nezaměnitelným zvukem.