name | autoweek.cz

Grand Opening společnosti Lumax Industries Czech

Grand Opening společnosti Lumax Industries Czech

29.09.2022 | | Tiskové zprávy

V Ostravě vyrostlo nové vývojové centrum světelné techniky. Bude vyvíjet technologie pro indický automobilový trh. Technologické a inovační centrum v CT Parku Ostrava-Hrabová otevřela společnosti Lumax Industries Czech.

Přední indický výrobce osvětlovací techniky pro automobilový průmysl Lumax Industries otevřel nové vývojové centrum v České republice. Technologické centrum v průmyslové zóně CTPark v Ostravě-Hrabové je první vývojovou kanceláří společnosti Lumax v Evropě. Jeho cílem je technický vývoj automobilových světlometů pro indický trh. V Ostravě se budou vyvíjet technologie a světelné komponenty také pro značku Škoda a její osobní automobily vyráběné v Indii.

 

Společnost Lumax Industries Limited se sídlem v Gurugramu v Indi je lídrem na indickém trhu s automobilovým osvětlením. Hlavním cílem českého vývojového centra Lumax Industries Czech bude vývoj špičkových technologií automobilového osvětlení a jejich přizpůsobení indickému trhu.

 

„Obecně platí, že v automobilovém průmyslu se nové a inovativní technologie zavádějí nejprve v Evropě a poté se dostávají na ostatní světové trhy. Právě prostřednictvím technologického centra v Ostravě chceme urychlit zavádění inovací v Indii. V Indii spolupracují evropští a indičtí výrobci OEM s konstrukčními centry v Evropě, takže české technologické centrum Lumax pro ně bude takovou vstupní branou, která jim pomůže v komunikaci a v urychlení vývojového procesu vozidel,“ uvedl Vineet Sahni, CEO & Senior Executive Director, Lumax Industries.

 

Kromě vývoje samotných technologií se české technologické centrum bude zabývat zvyšováním inženýrských kompetencí v rámci celé mezinárodní skupiny Lumax. To zahrnuje činnosti spojené s procesy inženýrského vývoje, s vytvářením vlastních inženýrských nástrojů a softwaru nebo se školením. „Konkrétně se jedná například o design optiky, elektronického hardwaru nebo softwaru světel pro automobily včetně různých CAE analýz a simulací. Soustředit se budeme zejména na vývoj elektroniky a softwaru, což jsou jednoznačně hlavní stavební kameny budoucích technologií,“ popisuje Todd C. Morgan, Chief Technology & Innovation Officer Lumax Industries.

 

V současné době má technologické centrum Lumax v Ostravě 14 zaměstnanců. Během následujících tří let je v plánu jejich počet rozšířit na minimálně 35 lidí, hlavně vysoce kvalifikovaných inženýrů, designérů, programátorů nebo konstruktérů.

 

„Nové obchodní příležitosti mohou přinést další rozšíření ostravského týmu. Ostrava a její okolí je pro nás klíčovým místem pro hledání nových talentů v oboru automobilového osvětlení. Je tady skvělá a uznávaná technická univerzita VŠB-TU Ostrava, se kterou plánujeme navázat bližší spolupráci, například v oblasti zadávání diplomových prací nebo stáží pro studenty,“ doplňuje na závěr Zuzana Vitamvásová, HR & Legal Senior Manager Lumax Industries.

Lumax Industries je přední společnosti v indickém automobilovém průmyslu a dodavatelem široké škály automobilových řešení (např. osvětlovací moduly, řadicí páky, sací systémy, rámy a mechanismy sedadel atd.). Společnost Lumax má v Indii 60% podíl na trhu osvětlovací techniky pro automobily a je preferovaným dodavatelem téměř všech předních výrobců OEM v Indii. Mezi její klíčové zákazníky patří společnosti Honda, Suzuki, Toyota, Mahindra, Daimler nebo Tata Motors.