name | autoweek.cz

Honda zahajuje velkou ofenzivu

Honda zahajuje velkou ofenzivu

13.05.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Honda ohlásila pro Evropu velkou produktovou ofenzivu rovnou se třemi novými modely včetně druhého elektromobilu ve své nabídce.

S novým e:Ny1 Honda uvede na trh svůj druhý elektromobil po malém voze Honda e. Crossover dlouhý 439 cm pohání trakční elektromotor s výkonem 150 kW (204 k) a točivým momentem 310 N.m. Pod podlahou je lithio-iontový akumulátor s kapacitou 68,8 kWh, který umožňuje dojezd 412 km. Pro infotainment se používá centrální dotykový displej 15,1“. Model e:Ny1 je založen na nové architektuře Honda e:N s motorem vpředu s vysoce tuhou strukturou nosnou strukturou, nízkým těžištěm a pečlivě kontrolovanou aerodynamikou podvozku.

 

Šestá generace SUV CR-V bude kromě plně hybridní verze e:HEV první Hondou v Evropě nabízenou také s plug-in hybridním pohonem e:PHEV. Ten umožní elektrický dojezd až 82 km. Srdcem obou variant je zážehový čtyřválec 2,0 l s přímým vstřikováním a Atkinsonovým cyklem spoůu se dvěma lehkými elektromotory. Varianty e:HEV a e:PHEV se vizuálně liší - každá má vlastní design masky chladiče. Nová CR-V narostla ve všech rozměrech,  především se protáhl rozvor o 4 cm. Nové CR-V je prvním modelem, který je vybaven systémem novým bezpečnostním a asistenčním systémem Honda Sensing 360, určeným k odstranění mrtvých úhlů kolem vozidla a snížení stresu řidiče, což pomáhá dále předcházet kolizím.

 

Zcela nový model ZR-V se v budoucnu zařadí mezi HR-V a CR-V s cílem oslovit spíš mladší zákazníky. Kompaktní SUV se bude dodávat s hybridním pohonem e:HEV optimalizovaným pro ZR-V s 2,0 l čtyřválcem a dvěma elektromotory. Podvozek vychází z platforem Civic a CR-V. ZR-V bude k dispozici od podzimu.