name | autoweek.cz

HoppyGo nadále roste

HoppyGo nadále roste

13.02.2024 | | Tiskové zprávy

Přestože trh půjčování aut a carsharingu některé služby musely opustit, P2P carsharingová platforma HoppyGo z inovačního centra Škoda X opět rostla. Zaznamenala 21% růst výnosů a celkové výdělky majitelů se opět pohybovaly na hranici 30 milionů korun. Platforma také zavedla několik inovací.

Mezi klíčové statistiky HoppyGo v roce 2023 patří 15% nárůst celkového počtu zápůjček v ČR a 30% na Slovensku. Co se týče počtu uživatelů, tak se 188 306 uživateli v České republice (170 274 uživatelů) a na Slovensku (18 032 uživatelů) si HoppyGo udržuje srovnatelné tempo růstu jako v předchozích letech. Přibylo jich v ČR 21 768. Počet majitelů, poskytujících svá vozidla, narostl v ČR o 434 na 5710. Uživatelé z ČR s jejich vozy najeli celkem 6 052 796 km. Celkem si majitelé v ČR mezi sebou rozdělili 25 829 471 Kč, v případě nejúspěšnějšího majitele to bylo 1 265 344 Kč.

 

Celospolečenský trend k úsporám se projevil v délce zápůjček, která klesla z průměrných 4,2 dne na 3,99 dne, a v najetých kilometrech, kde se průměr snížil o 60 km na půjčení na 672 km. Celkově

 

„V době, kdy některé carsharingové platformy musejí ukončovat svůj provoz nebo jej výrazně omezovat, je skvělé, že se nám daří držet vzestupnou tendenci. Dovolím si zhodnotit, že u střednědobého a dlouhodobého pronájmu se nám v tuto chvíli z hlediska výhodnosti žádná jiná služba nevyrovná,” hodnotí hlavní manažer HoppyGo pro ČR a Slovensko Jakub Erben.

 

To nic nemění na cílech pro rok 2024, mezi něž nadále patří přinášet alternativní model mobility, který je na českém a slovenském trhu ojedinělý. „Cílem HoppyGo pro rok 2024 je další upevňování pozice značky na českém a slovenském trhu, soustavná edukace trhu v oblasti flexibilní a udržitelné mobility a v neposlední řadě opětovné dosažení udržitelného stabilního růstu,“ říká Erben.

 

Cílem HoppyGo je držet nadále pozici lídra v půjčování elektroaut. Důkazem je největší šíře nabídky elektromobilů, která už narostla na 77 vozidel, tak růst poptávky po tomto typu automobilů meziročně o 14 % na 415 zápůjček s průměrnou dobou 3,59 dne a průměrným nájezdem 564 km. Jedním z nejpůjčovanějších automobilů byla Škoda Enyaq Coupé RS, kterou si lidé půjčili 146x a najeli s ní v průměru 973 km. Stále však platí, že absolutně nejvíce půjčovanými vozy zůstávají vozy Škoda Fabia a Octavia.

 

V oblasti společenské odpovědnosti HoppyGo pokračovalo v rozvoji iniciativy „Ženy auta půjčují“. V roce 2023 celkem 14 zápůjčkami pomohla platforma 10 ženám, zejména matkám samoživitelkám, a půjčila jim bezplatně automobily na celkem 196 dní. Poskytnutá podpora se neomezovala pouze na bezplatné zápůjčky vozidel, ale rozšířila se také o financování řidičských průkazů a kondičních jízd.

 

S ohledem na uživatelskou zkušenost uskutečnila HoppyGo v roce 2023 ve své platformě několik změn. Registrace uživatelů díky využití umělé inteligence britské firmy SumSub zkrátila čas na desítky sekund až jednotky minut a pomohla zvýšit bezpečnost platformy. Platforma také nově umožňuje přidání druhého řidiče. V nabídce služeb je pokročilá detailní kalkulačka nákladů na provoz auta. Z hlediska udržitelnosti se HoppyGo připojilo k boji proti klimatickým změnám když představilo možnost pro uživatele zakoupit „CO2 kompenzaci“ své zápůjčky, díky níž se podařilo vysadit 140 nových stromů.