name | autoweek.cz

ID. Space Vizzion naznačuje budoucnost

ID. Space Vizzion naznačuje budoucnost

11.11.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Volkswagen na veletrhu e-Salon představil kompletní aktuální portfolio svých elektricky poháněných modelů od ID.3 přes ID.4 po ID.5. K tomu přidal exkluzivitu v podobě studie ID. Space Vizzion.

Českou výstavní premiéru měla na e-Salonu studie ID. Space Vizzion, jež je předobrazem jednoho z připravovaných elektricky poháněných modelů ID, konkrétně předjímá sériově vyráběný model ID.7 Shooting Brake, s jehož premiérou se počítá v roce 2024.

 

První karosářskou variantou modelové řady ID.7 bude ID.7 Fastback, odvozený od koncepčního vozu ID. Aero. Uvedení tohoto elektricky poháněného sedanu na český trh je plánováno na září 2023. Výrobce slibuje výkon až 250 kW, dojezd na jedno nabití až 700 km a rychlé doplňování elektrické energie nabíjecím výkonem až 200 kW.

 

Na e-Salonu vystavená studie ID. Space Vizzion má typické vlastnosti automobilu kategorie Gran Turismo a variabilní vnitřní prostor jako SUV. Dominantou interiéru je centrální 15,6“ dotykový displej před digitalizovanou přístrojovou deskou, jejíž součástí je Head-up displej s rozšířenou realitou.

 

Technickým základem studie ID. Space Vizzion je modulární platforma MEB pro elektromobily koncernu Volkswagen. Elektrický pohon všech kol 4Motion pracuje se dvěma trakčními elektromotory s celkovým výkonem až 250 kW. Vůz zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,4 s. Důsledná optimalizace aerodynamiky prodloužila dojezd na jedno nabití sady akumulátorů o celkové kapacitě 82 kWh až na 590 km.

 

„Letošní e-Salon je skvělou příležitostí, abychom široké veřejnosti ukázali, jak daleko jsme již došli v transformaci mobility. V roce 2023 rozšíří portfolio koncernových elektromobilů modernizovaný Volkswagen ID.3 a zcela nový velký sedan Volkswagen ID.7 Fastback. Audi představí nové modely Q8 e-tron a Q6 e-tron, první model Audi na nové platformě PPE. Cupra rozšíří své elektrické portfolio o atraktivní sportovní SUV Tavascan a Volkswagen Užitkové vozy přidá do nabídky prodloužený model ID. Buzz Long. A velkou produktovou ofenzivu připravujeme i pro další roky,“ řekl jednatel společnosti Porsche Česká republika Christoph Grün.