name | autoweek.cz

Import Vokswagen Group se začlení do Porsche Holding Salzburg

Import Vokswagen Group se začlení do Porsche Holding Salzburg

22.11.2011 | | Aktuality

Společnost Volkswagen AG přenáší odpovědnost za prodej v ČR. Dovozní organizace IVG se začlení do Porsche Holding Salzburg.

Porsche Holding Salzburg rozšíří od 1. ledna 2012 své obchodní aktivity a bude zodpovědný za značky Volkswagen osobní vozy, Volkswagen Užitkové vozy, Audi a SEAT v České republice také v oblasti velkoobchodu. Dosud zde byl Porsche Holding zastoupen pouze v maloobchodu. Dosavadní importér, společnost Import Volkswagen Group, s.r.o., (IVG) bude se všemi 126 zaměstnanci kompletně začleněn do týmu Porsche Holding s cílem ještě dále zlepšit postavení koncernových značek na silném českém trhu.

Od 1.1. 2012 povede společnost pan Josef Roider, který v posledních 10 letech řídil českou maloobchodní skupinu Porsche Inter Auto. Funkci generálního ředitele IVG přebírá od pana Rudolfa Javurka, který od 1.1. 2012 do 30.9. 2012 převezme pozici Top Manager pro mezinárodní projekty v rámci koncernu Volkswagen AG, s přímou odpovědností panu Christianu Klinglerovi, členu představenstva Volkswagen AG pro prodej a marketing.

Společnost IVG, dosud vlastněná koncernem Volkswagen AG, se stane významnou součástí Porsche Holding. Tato skupina podniků působí ve 20 zemích Evropy a také v Číně a Jižní Americe a dosáhla v roce 2010 obratu ve výši 12,8 miliardy euro. Porsche Holding zaměstnává celkem 21 tisíc pracovníků a zabývá se velkoobchodem i maloobchodem v oblasti automobilů a také finančními službami. V minulém roce dosáhla společnost Porsche Holding v prodeji objemu více než 432 000 nových vozů (k tomu navíc ještě 150 000 ojetých vozů) a je tak nejúspěšnější evropskou obchodní skupinou v oblasti automobilů.

V České republice je Porsche Holding znám díky své maloobchodní skupině Porsche Inter Auto, která představuje  důležitou část odbytové sítě značek Volkswagen, Audi, Škoda a Porsche.

Sídlo společnosti Porsche Holding je v Salzburgu. Podnik založily v roce 1947 děti Ferdinanda Porsche - Louise Piëch a Ferry Porsche. Od roku 1971 bylo vedení soukromého podniku svěřeno do rukou managementu. Od 1. března 2011 je Porsche Holding Salzburg částí společnosti Volkswagen AG a je veden jako samostatná podnikatelská jednotka v koncernovém odbytu.

Import Volkswagen Group se sídlem v Praze je největší skupinou pro dovoz automobilů do České republiky, která v letošním roce oslavila 20. výročí své existence. Během této doby firma předala svým zákazníkům více než 320 tisíc nových automobilů značek Volkswagen osobní vozy, Volkswagen Užitkové vozy, Audi a SEAT.

V roce 2010 společnost Import Volkswagen Group dosáhla obratu 11,9 mld. Kč a zákazníkům dodala 23 tisíc nových a prostřednictvím sítě auto-plus(r)  11 tisíc ojetých vozů.

Také v roce 2011 si IVG na českém trhu udržuje pozici importérské skupiny č. 1, přičemž značky Volkswagen osobní vozy i Volkswagen užitkové vozy vedou své segmenty trhu, Audi je nejúspěšnější prémiovou značkou a SEAT vykazuje velmi vysoké nárůsty prodejů.

Prodejní a servisní síť importérské skupiny IVG zahrnuje 117 servisních míst, 38 autorizovaných prodejců značky Volkswagen osobní vozy, 45 Volkswagen Užitkové vozy, 19 Audi a 26 SEAT.