name | autoweek.cz

Jaguar pracuje na pětidvéřovém kupé

Jaguar pracuje na pětidvéřovém kupé

06.10.2009 | Ivana Rybecká | Trendy

Indičtí majitelé Jaguaru a Land Roveru sice plánují uzavření jednoho ze tří výrobních závodů těchto automobilek, nicméně připravují nové modely. Po představení XJ přijde roadster XE a poté čtyřdveřové kupé, zatím označované jako RD7.

Třebaže změna vlastnictví Jaguaru vyvolávaly obavy zákazníků, prodejců i analytiků, Tata Motors doposud dostála svým závazkům vůči značce Jaguar skvěle. Senzační vzhled nového modelu XJ je příslibem a potvrzením, že připravovaný nový roadster XE vyvolá ještě větší rozruch.
Stěží lze uvěřit tomu, že společnost Jaguar, která stále hospodaří ve ztrátě, se chystá uvést dva zcela nové modely. Nový model s kódovým označením RD7, vychází z konceptu RD6 z roku 2003, a měl by přijít do výroby v roce 2014. Jedná se o obdobný vůz, jako jsou Audi A5 Sportback či BMW 5 GT. Z důvodu snížení nákladů na vývoj by RD7 měl sdílet mnoho dílů s modelem XF včetně jeho ocelové nosné struktury a pohonných jednotek. Nemělo by se ale jednat o pouhou další variantu XF, nýbrž o nástupce špatně prodejného modelu X-Type. Jaguar ovšem prozatím nemá dostatek financí na to, aby vyvíjel oba modely RD7 a XE současně.