name | autoweek.cz

Kia EV9 nově obstojí při žádosti o státní dotace

Kia EV9 nově obstojí při žádosti o státní dotace

14.05.2024 | | Tiskové zprávy

Po úspěšném startu prodeje vrcholného modelu Kia EV9 přichází české zastoupení značky s novým modelovým rokem MY25 a změnami ve výbavě. Kia tak současně reaguje na rostoucí poptávku zákazníků u modelu EV9 po výbavě nabízející pohon všech kol.

Od zahájení prodeje SUV EV9 v říjnu loňského roku, si tento model objednalo 70 zákazníků, přičemž téměř všechny vozy byly registrovány na firmy a podnikatele. Fleetoví zákazníci, kteří v rámci svého podnikání vyžadují až sedmimístné provedení elektromobilu, mohou díky výbavovým změnám a cenové úpravě modelu EV9 dosáhnout na spuštěný záruční program Elektromobilita vyhlášený Národní rozvojovou bankou.

 

EV9 je vedle modelů Niro EV, EV6 a EV6 GT čtvrtým modelem značky Kia, který díky své cenové strategii obstojí při žádosti o státní dotace. Rozšířená základní výbavová řada modelu EV9 Earth (dříve Earth Launch Edition) je aktuálně dostupná za 1 495 851 Kč bez DPH s pohonem zadních kol a výkonem 150 kW (204 k), doplněná nově o pohon všech kol (AWD) s výkonem 283 kW (384 k) za cenu 1 578 496 Kč bez DPH.

 

Pro finální cenovou nabídku, na dosažení dotace od NRB, je nutné kontaktovat autorizované prodejce značky Kia, kteří firemním klientům vypracují fleetovou cenu na míru.

 

Pozn.: Výroba EV9 v modelovém provedení MY25 bude zahájena v červenci letošního roku s dodáním od září.