name | autoweek.cz

Kia představí vizi PBV - víc než platforma

Kia představí vizi PBV - víc než platforma

18.12.2023 | Vladimír Rybecký | Tiskové zprávy

Kia na veletrhu CES v Las Vegas představí svou vizi a obchodní strategii PBV - Platform Beyond Vehicle - platformy přesahující vozidlo. Předvede nové koncepční modely a technologie PBV včetně vozů EV3, EV4, EV9 a EV6 GT.

Kia oznámila, že na veletrhu CES 2024 v americkém Las Vegas upraví původní definici PBV na Platform Beyond Vehicle - platforma přesahující vozidlo a oficiálně zahájí celosvětové obchodní aktivity se zaměřením na PBV.

 

Kia plánuje představit svoji budoucí produktovou nabídku a obchodní vizi PBV společně s fyzickou prezentací několika koncepčních modelů PBV. Pod označením PBV značka představuje komplexní řešení mobility, které spojuje elektromobily navržené k určitému účelu s vyspělými softwarovými řešeními s potenciálem otevírat dveře k novým obchodním příležitostem a životnímu stylu.

 

V rámci návratu značky na veletrh CES po pětileté pauze zazní řada klíčových projevů s podrobnostmi o budoucí obchodní strategii PBV a vizi do budoucna včetně vyhrazených hardwarových řešení, jako jsou technologie modularizace Easy Swap a Dynamic Hybrid, digitálních řešení připravených týmy pokročilého softwarového vývoje skupiny HMG, resp. plánů globální partnerské spolupráce.

 

Na výstavě PBV značky Kia se představí pětice koncepčních modelů včetně prvního vozu PBV připtravovaného do sériové výroby v roce 2025. Bude zde k vidění řada exkluzivních technologií Kia pro PBV a speciální prezentace i ukázka PBV s odkazem na firemní strategii softwarově definovaných vozidel (SDV) a plánů partnerské spolupráce.

 

V rámci výstavy elektromobilů značky Kia se představí vize Elektromobily pro všechny s prezentací koncepčních modelů EV3 a EV4 po boku modelů EV9 a EV6 GT. Zákazníci tak v praxi uvidí nejrůznější lifestylové výhody spojené s rychle se rozšiřující nabídkou elektromobilů Kia.