name | autoweek.cz

Kia v útoku

Kia v útoku

15.02.2012 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Značka Kia má za sebou v Evropě velmi úspěšný vstup do roku 2012. Současně ale plánuje další růst podpořený novými modely. Kia cee`d se chystá na premiéru a přijde i exkluzivní sedan zatím označovaný KH.

Prodej nových aut v Evropě v lednu poklesl o 9 % především kvůli poklesu prodeje na nejvýznamnějších trzích. Tento pokles ale nepostihl všechny stejně. Kia totiž zvýšila prodej, a to na největším evropském trhu v Německu o plných 132 %, v Itálii o 43 % a ve Velké Británii o 38 %.
Přitom se teprve připravuje premiéra nejvýznamnější letošní novinky značky, druhé generace kompaktního hatchbacku cee`d. Veřejnosti bude poprvé předveden počátkem března na autosalonu v Ženevě.
Nový pětidveřový cee`d navazuje na styl svého předchůdce, ale přichází v mnohem modernější podobě dodávající vozu větší prestiž a dynamiku. Ač se nezměnil rozvor náprav, vůz působí mnohem sportovněji, což je v souladu se směřováním charakteru značky. Samozřejmě byl zachován tvar přídě, označovaný jeho tvůrcem Peterem Schreyerem jako "tygří nos", ale nové světlomety s technologií LED vozu dodávají více elegance.
Zcela nové je uspořádání interiéru ve snaze posunout jej blíž k tomu, co bývá označováno jako prémiové, tedy poskytující dojem vyššího komfortu a pohody. Jde nejen o nový design, ale i o další zlepšení kvality zpracování a zejména o použití přívětivějších materiálů na pohled i na dotek. Vše samozřejmě uspořádané s ohledem na maximální ergonomii.
Výroba vozu Kia cee`d bude i nadále v Žilině na Slovensku.

Současně Kia Motors zveřejnila první skicy připravovaného velkého sedanu. Půjde o vůbec první sériový model Kia s pohonem zadních kol. Vzhled vozu, zatím označovaného jako KH, připomíná koncept GT představený na loňském autosalonu ve Frankfurtu, kde vzbudil všeobecné nadšení. Prodej vozu bude v Koreji zahájen v první polovině tohoto roku. Kdy se dostane i do Evropy zatím není jasné.