name | autoweek.cz

Kombi ID.7 Tourer přijde v roce 2024

Kombi ID.7 Tourer přijde v roce 2024

30.10.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Volkswagen zveřejnil první fotografie maskované podoby verze kombi elektricky poháněného modelu ID.7. Prostornější verze se bude jmenovat ID.7 Tourer a do prodeje má přijít v roce 2024. Finální design plánuje značka představit v následujících měsících.

Příští rok bude Volkswagen Passat k dispozici v nové generaci pouze jako kombi. Budoucnost Volkswagenu ale má být elektrická. Proto roli sedanu Passat zaujímá aerodynamický elektromobil ID.7. Mnohem prodávanější kombi Passat Variant zatím zůstává ve výrobním programu, nicméně dostane elektricky poháněnou alternativu v podobě kombi ID.7 Tourer. Novinka vstoupí do segmentu, který je v současnosti u elektromobilů opomíjen, protože automobilky dávají přednost kategorii SUV.

 

V současnosti uváděný sedan ID.7 má extrémně aerodynamicky vycizelovanou karoserii se součinitelem aerodynamického odporu 0,23. Pro ID.7 Tourer by měl být koeficient cx rovněž na vynikající úrovni 0,24. To by mělo dopomoci k dlouhému dojezdu.

 

Stejně jako ostatní modely z rodiny ID i ID.7 Tourer vychází z modulární platformy pro elektromobily MEB koncernu Volkswagen. Objem zavazadlového prostoru je 545 l, maximálně až 1710 l s využitelnou délkou dva metry.
 

Stejně jako sedan se ID 7 Tourer vyrábí v závodě v Emdenu, kde se dřív vyráběl model Passat. Uvedení na trh je plánováno na příští rok.