name | autoweek.cz

Koncept víceúčelového elektrického minivanu Toyota

Koncept víceúčelového elektrického minivanu Toyota

19.10.2023 | Vladimír Rybecký | Trendy

Toyota na veletrhu v Tokiu představí kompaktní, všestrannou skříňovou dodávku Kayoibako s elektrickým pohonem. Strukturu vozidla lze flexibilně přizpůsobit potřebám zákazníků. Totéž platí o hardwaru a softwaru.

Toyota před Japan Mobility Show 2023 (26. 10. – 5. 11.) poskytla náhled na koncepční vozidlo s akumulátory Kayoibako. Minivan je jen 399 cm dlouhý, 179 cm široký a 185,5 cm vysoký. Slovo Kayoibako odkazuje na konfigurovatelné přepravní kontejnery pro bezpečnou a efektivní přepravu dílů a produktů mezi zařízeními. Ty jsou dimenzovány tak, aby vytvářely nulový odpad a jsou schopné uspokojit různé potřeby s vyměnitelnými vložkami.

 

Kayoibako je kompaktní prostorový koncept, který představuje budoucnost mobility. Díky svému ultrarozšiřitelnému designu umožňuje přizpůsobení různým úkolům. Díky zadním posuvným dveřím může být Toyota Kayoibako používána jako dodávkové vozidlo, jako minibus nebo jako rodinný vůz i jako vozidlo pro osoby s omezenou pohyblivostí.

 

Kayoibako nabízí řešení různých problémů. Například v logistice na poslední míli by vozidlo mohlo přispět k inteligentním distribučním systémům tím, že umožní individuální přizpůsobení pro efektivní přepravu menších množství. Lze jej také přizpůsobit potřebám místních komunit – například přidáním regálů s produkty a vytvořením pojízdné prodejny nebo přidáním dalších sedadel sloužících jako kyvadlový autobus. Pro soukromé použití lze elektrické vozidlo přizpůsobit individuálnímu vkusu a preferencím.

 

Stále není jasné zda a kdy z Kayoibako vznikne sériový model.