name | autoweek.cz

Land Rover Defender 90 ze stavebnice Lego

Land Rover Defender 90 ze stavebnice Lego

22.03.2023 | Vladimír Rybecký | Auto archív

Pro kluky všech generací Lego připravilo při příležitosti 75 let značky Land Rover stavebnici Lego Icons Classic Land Rover Defender 90. Komplet s 2336 dílky zahrnuje veškeré příslušenství pro terénní výpravy. K dostání bude od 1. dubna za cenu 6099 Kč.

Značka Land Rover oslavuje 75 let. Společně s dánskou firmou Lego vytvořily stavebnici Lego Icons Classic Land Rover Defender 90. Sada, která obsahuje 2336 dílků, je kompletní se všemi doplňky pro terénní expedici. Stavebnice má podobu „dva v jednom“, protože umožňuje vytvořit model vhodný pro každodenní cestování nebo jej přizpůsobit pro dobrodružnou expedici.

 

Defender má za sebou jedinečnou historii 75 let plnou dobrodružství, terénních výprav, humanitární pomoci a tvrdé práce. Model Defenderu je dlouhý 32 cm a stavebnice zahrnuje takové detaily jako jsou střešní nosič, zvýšené sání vzduchu, přední nárazník s funkčním navijákem, boční lišty, schránku na nářadí a také desky pro přejezd bahnem a pískem. Má rovněž funkční řízení a pérování, otevírací dveře, kapotu i interiér s detaily podle skutečného modelu Defender.

 

Stavebnice Lego Icons Classic Land Rover Defender 90 bude v České republice k dostání od 1. dubna v prodejnách Lego a online zde za cenu 6099 Kč.