name | autoweek.cz

Marussia - supersport z Ruska

Marussia - supersport z Ruska

30.06.2009 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Ruský designér Igor Krasnov představil po studiích SUV a čtyřdveřového kupé i koncept supersportu. Tentokrát ale vůz díky petrohradskému závodníkovi Nikolaji Fomenkovi skutečně spatřil světlo světa.

Igor Krasnov navrhl své kupé s využitím ostrých hran připomínajících moderní proudová vojenská letadla. Tato podobnost ještě více vyniká při pohledu na vůz zezadu. Zádi totiž dominují otvory obrovitého průměru připomínající trysky proudových motorů. Zde jsou tyto otvory obklopeny LED světlomety.
Marussia je kupé s motorem umístěným před zadními koly. Jeho koncepce v mnoha ohledech připomíná Ferrari F430 či ještě více Lamborghini Reventón. Motor by měl být šestiválec o objemu 3,5 l, což naznačuje původ u Nissanu resp. Renaultu. Fomenko při představení vozu tvrdil, že používá hybridní pohon se dvěma elektromotory, nicméně podrobnosti kromě dojezdu 400 km nesdělil.
Zajímavostí Marussii je koncepce s rámem z ocelových trubek nesoucím plastovou karoserii. Tento návrat k tradiční koncepci je motivován tím, že umožňuje velmi snadnou obměnu plastových dílů karoserie, takže si majitel může vzhled svého vozu podle nálady proměňovat. Proto se také podoba už dříve zveřejněných Krasnovových návrhů tolik liší od vzhledu vozu prezentovaného Fomenkem.
Fomenko, který se před pár lety bez větších úspěchů objevoval v mezinárodních šampionátech GT, by rád tento automobil uvedl do světa v roce 2010 při závodech seriálu FIA GT.