name | autoweek.cz

MG na výstavách v Praze

MG na výstavách v Praze

03.11.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Značka MG se v rámci svého vstupu na trhy Česka a Slovenska prezentovala na akci Prague Car Festival v Praze na výstavišti v Letňanech a na stejném místě ukáže novinky pro rok 2023 na e-Salonu, který se bude konat od 10. do 13. listopadu.

Vozy tradiční britské značky MG, která je nyní v majetku čínské společnosti SAIC Motor, se prodávají v deseti zemích západní Evropy. Autorizovaným distributorem vozů MG pro ČR je společnost M Motors, která je součástí AutoBinck Group.

 

Návštěvníci Prague Car Festivalu se mohli blíž seznámit s novými modely ZS a EHS, ale také s historickými modely, které doplnily expozici značky MG. Nové MG ZS je současně obchodně nejúspěšnějším modelem MG. V segmentu B-SUV nabízí velmi dobrou hodnotu za vynaložené peníze. ZS byl testován a také laděn na britských silnicích. Na výběr jsou dva zážehové motory: menší přeplňovaný tříválec 1,1 l /82 kW a větší čtyřválec 1,5 l. Cena MG ZS začíná na 425 000 Kč.

 

Nové MG EHS je atraktivním SUV. K pohonu slouží zážehový přeplňovaný čtyřválec 1,5 l/119 kW nebo ve verzi PHEV plug-in hybridní hnací jednotka, která nabízí systémový výkon 190 kW. Čistě elektrický dojezd je 52 km. Centrální dotykový displej infotainmentu má velikost 10,1“. Bezpečnostní systém MG Pilot zastřešuje několik důležitých asistenčních systémů a dokáže do rychlosti 19,2 km/h auto sám zastavit. K detekování prostoru před vozem EHS využívá kombinaci kamery a radaru. Cena MG EHS začíná na 889 000 Kč.

 

Na výstavě eSalon se představí novinky s čistě elektrickým pohonem - elektrická verze modelu ZS ZS EV a unikátní elektrický kombi MG5 EV. Elektrická verze ZS EV s výkonem trakčního elektromotoru 115 kW má dojezd 440 km. Kompaktní kombi MG5 EV má délku 4675 mm. Pohání jej elektromotor o výkonu 115 kW napájený akumulátorem s kapacitou 52,5 kWh. Dojezd je 340 km.

 

„Výstava E-salon je vrcholem sezóny a pro nás v naprosto ideálním termínu, protože zanedlouho budeme uvádět hlavní novinky pro rok 2023. Rozhodli jsme se tedy představit hned několik modelů MG a Mitsubishi,“ říká Marek Vodička, Marketingový a PR manažer M Motors CZ/SK.