name | autoweek.cz

Mitsubishi Colt je zpět

Mitsubishi Colt je zpět

20.11.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Po desetileté přestávce se Mitsubishi Colt vrací. Japonský malý vůz je poprvé k dispozici i s hybridním pohonem. Před jeho uvedením na český trh Mitsubishi pro spouští speciální kampaň.

Mitsubishi mluví o legendě. Jméno Colt se u japonské značky poprvé objevilo již v roce 1962. Nesla jej řada generací převážně malých modelů prodávaných po celém světě a stalo se jedním z nejznámějších jmen ve spojení se značkou Mitsubishi. V Evropě se Colt poprvé objevil v roce 1978 a od té doby šlo o velmi úspěšný příběh.

 

Nyní přichází zcela nová sedmá generace. Vypadá velmi povědomě a není to náhoda. Díky alianční spolupráci totiž vychází z aktuálního Renaultu Clio, i když se Japonci snažili dodat mu nezávislý vzhled zejména vpředu, kde kosočtverec Renault musel ustoupit třem diamantům Mitsubishi. Na zádi je ale nahrazeno pouze typové označení a logo. Také v interiéru podobnost pokračuje až na vlastní střed volantu. Naklonování rozhodně není na škodu – Clio je jedním z nejlepších vozů v segmentu a Mitsubishi nabízí Colt za znatelně nižší cenu. Vyrábí se v závodě Renault-Oyak v turecké Burse.

 

Pohon má na starosti atmosférický zážehový tříválec 1,0 l s výkonem 49 kW (67 k) ve spojení s pětirychlostní převodovkou. V nabídce je také turboverze s výkonem 67 kW (91 k) v kombinaci se šestirychlostní převodovkou a mnohem výkonnější hybridní verze. Ta kombinuje zážehový motor 1,6 l se dvěma elektromotory a automatickou vícerežimovou převodovkou pro maximální výkon systému 106 kW (143 k) a točivý moment 148 N.m.

 

Zahájení prodeje nového Mitsubishi Colt v ČR je naplánováno na začátek příštího roku. Už před uvedením na český trh Mitsubishi spouští pro nový Colt speciální kampaň. „Jedná se o speciální komunikační akci, kterou jsme si připravili pro první zákazníky nového Mitsubishi Colt. Abychom začali pomalu vzbuzovat zájem a povědomí o této chystané novince, rozhodli jsme se již nyní spustit předprodejní komunikaci a s ní spojenou atraktivní zákaznickou pobídku,“ říká Vladimír Hejna, obchodní ředitel M Motors CZ. Podstatou pobídky je odměnit první zákazníky. Všichni potenciální zákazníci, kteří si nezávazně předobjednají nové Mitsubishi Colt a vozidlo následně odeberou, získávají zdarma kompletní zimní sady 16“ hliníkových kol a pneumatik v hodnotě 29 000 Kč. Tato nabídka se vztahuje na veškeré dostupné motorizace i výbavové stupně, které budou na českém trhu prezentovány.