name | autoweek.cz

Modernizace pro Citroën C3 Aircross

Modernizace pro Citroën C3 Aircross

12.11.2021 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Citroën decentně osvěžil kompaktní SUV C3 Aircross, vítězný vůz ankety AutoBest 2018. Přidal víc komfortu a dále rozšířil možnosti jeho personalizace.
Od uvedení na trh na konci roku 2017 se Citroënu C3 Aircross prodalo 331 000 kusů. Pro Citroën je při tom důležité, že 62 % kupujících volilo vrcholnou výbavu Shine (v ČR to bylo 45 %) a 30 % si připlatilo za dvoubarevnou podobu Bi-Color.
 
Cílem modernizace je pokračovat v tomto úspěšném příběhu. Silnou stránkou tohoto vozu, oceňovanou kupujícími, je pohodlí a možnosti personalizace. Proto právě v těchto oblastech najdeme vylepšení, k nimž se samozřejmě přidává přepracovaná přední část nově s Eco-LED světlomety, které jsou standardem pro všechny verze.
 
Zákazníci si mohou vybrat z celkem 70 variant exteriéru sedmi různých povrchových úprav vnějšího laku, včetně dvou variant dvoubarevného řešení Bi-Color. Pro větší pohodlí v prostorném interiéru jsou v nabídce nová sedadla Advanced Comfort.
 
Novinkou je 9“ dotykový displej umožňující využití nových komunikačních služeb Connect Nav s navigací TomTom a integrované služby Citroën Connect Box s přenosem dat zdarma. Tato služba se aktivuje pomocí aplikace My Citroën.  Pro méně náročné lze využít propojení mobilu s displejem Mirror Link.
 
Na výběr jsou dvě verze zážehového tříválce 1,2 PureTech s výkony 81 kW (111 k) nebo 96 kW (131 k) a turbodieselu 1,5 BlueHDi s výkony 81 kW (111 k) nebo 88 kW (120 k). Kombinují se s přímo řazenou šestirychlostní převodovkou (oba motory 81 kW (111 k) nebo se šestistupňovou automatickou EAT6 (obě výkonnější verze). I nadále je k dispozici systém zlepšené trakce Grip Control pro jízdu na nezpevněném povrchu (u nás volí jej asi 20 % kupujících).
 
Akční cenová nabídka začíná na 389 900 Kč za verzi 1,2 PureTech 110 Live. Ta má v základní výbavě mj. i světlomety EcoLED, Hill Start Assist, tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu AFIL, systém rozpoznávání dopravních značek, centrální zamykání, elektricky ovládaná okna i vnější zrcátka, rádio atd. Na vozy se poskytuje značková záruka EssentialDrive na 5 let nebo 60 000 km. C3 Aircross se vyrábí v Granadě společně s Opelem Crossland.