name | autoweek.cz

Modernizace pro EQA a EQB

Modernizace pro EQA a EQB

29.08.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Mercedes-Benz aktualizoval své dvě základní úrovně elektromobilů EQA a EQB. Objednávat je bude možné od podzimu 2023 a budou k dispozici u prodejců začátkem roku 2024.

Dva čistě elektricky pohánění členové rodiny kompaktních vozů Mercedes-Benz EQA a EQB si našli své zákazníky díky výkonnému elektrickému pohonu a prediktivní navigaci s funkcí Electric Intelligence. Vizuálně se oba modernizované modely posouvají k větším modelovým řadám díky černému povrchu panelu s hvězdicovým vzorem na přídi. Nový nárazník zdůrazňuje šířku přední části vozidla.

 

Mezi novinky v interiéru patří volant aktuální generace s dotykovým ovládáním a ozdobné díly z hnědého lipového dřeva. EQA a EQB mají aktualizovanou generaci multimediálního systému MBUX. Vzhled displejů lze přizpůsobit pomocí tří stylů zobrazení (diskrétní, sportovní, klasický) a tří režimů (navigace, asistence, servis).

 

Kromě nové generace infotainment systému MBUX s vylepšeným hlasovým ovládáním a standardním centrálním displejem mají nově oba modely funkci Plug&Charge, která u veřejných nabíjecích stanic s podporou Plug & Charge po zapojení nabíjecího kabelu automaticky spustí proces nabíjení bez dodatečného ověřování.

 

Díky jemnému aerodynamickému vyladění a pneumatikám s optimalizovaným valivým odporem je nyní dojezd WLTP pro EQA až 560 km. V této souvislosti je užitečná nová funkce maximalizace dojezdu, při níž jsou elektrické spotřebiče vypnuty nebo jejich činnost omezena.

 

Nechybí ani asistenční systémy řidiče s vylepšenými senzory díky nové víceúčelové kameře a kameře na zádi. Na přání dodávaný paket jízdních asistentů obsahuje detailně vylepšené funkce -například Active Lane Keeping Assist nyní pohodlněji spolupracuje s řízením namísto zásahu ESP. Pro EQB je poprvé jako zvláštní výbava k dispozici tažné zařízení se stabilizací přívěsu ESP.

 

Mercedes-Benz se chlubí, že všechny jeho výrobní závody na automobily a užitkové vozy po celém světě od roku 2022 pracují na CO2 neutrální bázi. Patří mezi ně i závody odpovědné za výrobu EQA a EQB v Rastattu (Německo) a Kecskemetu (Maďarsko), stejně jako závody dceřiné společnosti Mercedes-Benz Accumotive produkující akumulátory v Kamenzu v Sasku a v polském Jaworu.