name | autoweek.cz

Modernizace pro vůz Kia XCeed

Modernizace pro vůz Kia XCeed

19.07.2022 | | Nové modely

Úspěch dokazuje správnost modelové politiky značky Kia. Modelu XCeed, uvedeného na trh v září 2019, se v Evropě za tři roky prodalo víc než 120 000 kusů. Aby úspěšný příběh mohl pokračoval, Kia tento crossover pro modelový rok 2023 modernizovala.
Úpravy designu měly za cíl zdůraznit sportovní pojetí XCeedu a ještě víc podtrhnout jeho vizuální nezávislost v rámci rodiny kompaktní řady Ceed. Modernizovaný XCeed lze poznat především podle nových LED světlometů, přepracované masky a mohutnějšího předního nárazníku. V interiéru je nový digitální přístrojový panel Supervision 12,3“ a k tomu komplexní nabídka infotainmentu a konektivity.
 
XCeed je poprvé k dispozici také v dynamické verzi GT-line zaměřené na zákazníky, kteří chtějí těžit z výhod většího vozu, aniž by se museli vzdát stylu a sportovního charakteru. Pětidveřový crossover se špičkovým motorem o výkonu 150 kW (204 k) zrychlí z 0 na 100 km/h za 7,5 s a dosahuje rychlost až 220 km/h.
 
K dispozici jsou i další dva přeplňované zážehové motory, turbodiesel mild hybrid a známý plug-in hybrid s elektrickým dojezdem 58 km. Pohonné jednotky kromě verze GT-line pokrývají výkonové rozpětí od 88 kW (120 k) do 118 kW (160 k). Nová je nabídka asistenčních systémů. Adaptivní tempomat s funkcí stop-and-go nově spolupracuje s navigací, takže může včas přizpůsobit rychlost před zatáčkami nebo úseky volné jízdy a současně zohlednit rychlostní limity. Další novinkou je aktivní asistent hlídání mrtvého úhlu se zásahem brzd.
 
Modernizované XCeedy budou v prodeji od září 2022. Nový XCeed se, stejně jako další zástupci modelové řady Ceed, bude vyrábět ve výrobním závodě v Žilině na Slovensku.