name | autoweek.cz

Modernizace vozů Alfa Romeo Giulia a Stelvio

Modernizace vozů Alfa Romeo Giulia a Stelvio

31.10.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Dva velké modely Alfy Romeo - sedan Giulia a rodinné SUV Stelvio prošly modernizací vzhledu.

Giulia byla uvedena na trh v roce 2015 Měla ztělesnit oživení Alfy Romeo pod vedením Sergia Marchionneho. Stelvio přišlo o dva roky později jako první SUV značky. Navzdory svým nepopiratelným dynamickým kvalitám a atraktivnímu designu se jim ale nepodařilo prosadit se na prémiovém trhu v míře, jakou by si zasloužily a jaká se od nich očekávala.

 

Po mírném oživení v roce 2019 konečně oba modely procházejí významnějším oživením aby si udržely zájem zákazníků. Přitom vnější vzhled karoserie obou vozů zůstává téměř nezměněn až na přepracované adaptivní LED matrix světlomety pro Adaptive Front Lighting System a novou maskou chladiče Trilobo ve stylu modelu Tonale.

 

Modernizace se zaměřuje především na interiér s mnohem intenzivnější proměnou, který prospívá jeho modernějšímu vzhledu. To je doprovázen technickými vylepšeními spojenými s novým 12,3“ TFT digitálním sdruženým přístrojem. Displej na středové konzoli ale zůstal s identickým celkovým stylem. Služby Alfa Connect byly navržené pro aktualizace Over the Air. U obou vozů se představuje technologie nezaměnitelných tokenů NFT (Non-Fungible-Token), která je založena na konceptu blockchain karty. Jedná se o šifrovaný digitální a nemodifikovatelný registr, do kterého se zaznamenávají hlavní informace daného vozidla.

 

Alfa Romeo pro přepracované modely Giulia a Stelvio nabízí tři motory: turbodiesel 2,2 JTD ve dvou verzích – základní s výkonem 118 kW (160 k) a pohonem zadních kol a 154 kW (210 k) a zážehový 2,0 GME/206 kW (280 k). Dvě výkonnější verze vyžadují pohon všech kol Q4 s aktivní převodovkou ATC a u vyšších verzí s mechanickým samosvorným diferenciálem Q2.

 

Modernizované modely Giulia a Stelvio budou k dispozici od )nora 2023. Alfa Romeo prozatím nezmiňuje ultrasportovní verze Quadrifoglio.