name | autoweek.cz

Modernizovaná Honda Jazz Crosstar e:HEV

Modernizovaná Honda Jazz Crosstar e:HEV

09.03.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Vůz Honda Jazz Crosstar prošel oživením exteriéru zdůrazňujícím odolnější vzhled.

Výraznější masku chladiče doplňují přepracované nárazníky. V interiéru je upravená přístrojová deska a nový povrch obložení. Honda Jazz Crosstar má délku 4105 mm (rozvor náprav 2520 mm) a objem zavazadlového prostoru 304/844 l.

 

Modernizovaný model používá vysoce účinnou hybridní technologii společnosti Honda e:HEV, sestávající ze dvou elektromotorů, úsporného zážehového motoru a automatické převodovky a nabízející tři inteligentní jízdní režimy.

 

Přepracování všech aspektů systému e:HEV se projevilo ve zvýšení účinnosti a výkonu. Elektrický hnací motor má vyšší výkon o 10 kW (14 k), tedy 90 kW (122 k). U motor-generátoru vzrostl výkon o 8 kW na 78 kW (106 k). Zážehový motor 1,6 l získal 7 kW, takže dosahuje 79 kW (107 k). Točivý moment zůstal 131 N.m. Automatická převodovka eCVT byla také přepracována s cílem zlepšit plynulost a jízdní vlastností a zprostředkovat poutavější zážitek z jízdy.

 

Kamera s širším úhlem a vyšším rozlišením umožňuje získávat lepší povědomí o okolí vozidla, včetně rozpoznání krajnic bez obrubníků nebo značení podél silnice, zatímco systémy aktivní bezpečnosti byly přepracovány s cílem omezit rušení řidiče při běžné jízdě. Funkce asistentu při jízdě v dopravní zácpě snižuje zátěž řidiče při jízdě v hustém provozu.

 

Zahájení prodeje nových vozů Crosstar na evropských trzích vč. České republiky se plánuje na duben roku 2023. Cena je stanovena na 679 900 Kč.