name | autoweek.cz

Modernizovaný Peugeot Rifter

Modernizovaný Peugeot Rifter

31.05.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Peugeot Rifter je všestranná a moderní osobní dodávka s komfortním interiérem a pohonem na benzin, naftu i elektrickým. Akční cenová nabídka začíná na 605 000 Kč resp. ve verzi N1 545 000 Kč.

Rifter je určen pro aktivní zákazníky, kteří hledají vůz s moderním vzhledem vybavený nejnovějšími technologiemi aby se mohli věnovat mnoha volnočasovým aktivitám a současně vyžadují automobil, který zajistí veškeré každodenní potřeby. Modernizovaný Peugeot Rifter přináší nový design s dynamičtější přední částí s novou maskou chladiče s aktuálním logem a po stranách světlomety ve tvaru tří drápů.

 

Velká modularita

Rifter je k dispozici ve verzích s 5 a 7 sedadly a dvou délkách: Standard (440 cm) a Long (475 cm). Ve druhé řadě jsou tři samostatná sedadla, která jsou sklopná do podlahy. Rifter má dvoje posuvné boční dveře a velké zadní víko s otevíracím oknem. Zavazadlový prostor má objem od 775 l u pětimístné verze v délce Standard. U elektrické verze je díky umístění baterií pod podlahou vozu objem zavazadelníku i vnitřní objem vozu zachován.

 

Nabídka modelu Rifter zahrnuje také cenově příznivější model s homologací N1. I ten je dostupný ve dvou délkách (Standard a Long).

 

Peugeot E-Rifter

Peugeot E-Rifter nabízí maximální výkon 100 kW (136 k) a točivý moment 270 N.m. K dispozici jsou tři jízdní režimy: Eco pro maximální dojezd, Power pro maximální výkon při plném zatížení a Normal. Pro optimalizaci dojezdu je vybaven systémem rekuperačního brzdění, který lze pomocí ovladačů za volantem aktivovat ve třech úrovních. S akumulátorem o kapacitě 50 kW má dojezd až 340 km. Maximální rychlost je 135 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 11,2 s. Stejnosměrné nabíjení je možné až do výkonu 100 kW.

 

Další nabídka motorizací

Rifter může být poháněn také zážehovým motorem či turbodieselem. Základ nabídky tvoří zážehový motor 1,2 PureTech 110 MAN6/81 kW (110 k), který je dostupný výhradně pro vozy s homologací N1 ve výbavě Active. Zvolit lze i čtyřválec turbodiesel BlueHDi ve výkonových variantách 75 kW (100 k) nebo 96 kW (130 k), přičemž výkonnější z nich je k dispozici i s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8.

 

Konektivita

V technologicky vyspělejším systému Peugeot i-Cockpit je vybaven novým digitálním 10“ barevným přístrojovým panelem s přizpůsobitelným zobrazením základních informací, včetně informací z navigačního systému a dat týkajících se toku energie a dobíjení. Standardně je vybaven 10“ barevným dotykovým HD displejem pro ovládání audiosystému a navigace i ovládáním hlavních funkcí hlasovým asistentem OK Peugeot. Systém Peugeot i-Connect nabízí komplexní konektivitu díky funkci bezdrátového zrcadlení. Příplatkový systém Peugeot i-Connect Advanced je vybaven online navigací TomTom. Aktualizace systémů probíhají Over the air. Aplikace MyPeugeot přináší nové funkce a služby konektivity.