name | autoweek.cz

Mulally je za úspěch dobře placen
07.07.2010 | Vladimír Rybecký | Aktuality
Těžko může kdokoliv zpochybnit výsledky, jichž Alan Mulally jako nejvyšší výkonný šéf společnosti Ford Motor dosáhl. Může se chlubit oživením v oblasti modelové nabídky i financí. Díky tomu se Ford stal jedinou detroitskou automobilkou, která nemusela čelit bankrotu.
Tento nepopiratelný úspěch se logicky promítl do výplatní pásky nejvyššího šéfa Fordu. Mulally si v roce 2009 vydělal více, než ředitelé Toyoty, Nissanu a Hondy dohromady. Celkem to bylo 17,9 milionů dolarů v hotovosti a bonusech. Akio Toyoda z Toyoty si vydělal 1,1 milionů dolarů a Takanobu Ito z Hondy si odnesl 1,3 milionů dolarů. Carlos Ghosn z Nissanu patřil k nejlépe placenému manažeru z japonských společností. Vydělal téměř 10 milionů dolarů.
To, že američtí nejvyšší manažeři vydělávají více než jejich zámořští protějšky, není nic neobvyklého. Mulally si však v současnosti v Detroitu vydělá nejvíc. Nejvyšší šéfové GM a Chrysleru Ed Whitacre a Sergio Marchionne jsou ve svých příjmech omezeni v důsledku vládní podpory jejich automobilkám. Mulallyho úspěch však bledne ve srovnání s platy nejvyšší finančních manažerů v řádech 100 milionů dolarů a více.
Další články
© 2025 autoweek.cz. Veškerá práva vyhrazena | O autoweek.cz