name | autoweek.cz

Nechybí vám něco v autě nebo garáži?

Nechybí vám něco v autě nebo garáži?

28.03.2022 | | Autoservis

V žádné pořádné domácí dílně nebo garáži by neměly chybět základní produkty vhodné k péči o automobil. Kromě nářadí, např. na výměnu kol a filtrů, je to třeba kompresor, nabíječka, startér, LED svítilna nebo startovací a nabíjecí kabely v oranžovo-černém provedení od značky OSRAM.
Auto-moto vybavení do garáže a dílny.
 
Správný tlak je důležitý
Správný tlak v pneumatikách pomáhá k bezpečné jízdě a zabraňuje opotřebení pneumatik. Rovněž snižuje spotřebu paliva a tím i emise CO2. S kompresorem OSRAM TYREinflate 1000 (https://bit.ly/3um2nkS) můžete snadno, rychle a přesně zkontrolovat tlak v pneumatikách a případně jej pohodlně upravit. Kompresor je lehký, skladný a má integrovaný napájecí kabel s navíjecím mechanismem a flexibilní vzduchovou hadici s rychlým připojením na jakýkoliv ventilek. Hodí se i pro motocykly, jízdní kola, zahradní traktory, k nafouknutí míčů, matrací nebo hraček do vody.
 
Udržujte baterii v kondici
Inteligentní nabíječka OSRAM BATTERYcharge 908 (https://bit.ly/3woQbTb) pomáhá díky udržovacímu cyklu chránit autobaterie před úplným vybitím, např. v zimě, při delších odstávkách nebo při častých krátkých jízdách. Nabíjí všechny typy baterií včetně lithiových, a to od 12 V baterie s kapacitou až 170 Ah až po 24 V baterie s kapacitou 70 Ah. Mají jasný displej a ochranu před přepólováním a zkratem. Hodí se pro hybridní i elektrická vozidla, a to včetně systému start/stop. Lze je využít nejenom pro osobní, ale i pro nákladní automobily, motocykly nebo zahradní traktory.
 
Když auto nestartuje
Startér OSRAM BATTERYstart 400 (https://bit.ly/3umtEUg) slouží jako rychlá záchrana pokud vaše baterie začne znenadání stávkovat a přitom potřebujete rychle odjet. Můžete je celoročně využívat jako výkonnou svítilnu a silnou powerbanku s USB-C konektory pro nabíjení tabletů, fotografických přístrojů a mobilních telefonů nebo jako zdroj energie pro 12 V auto spotřebiče. Na rozdíl od běžné powerbanky ale s tímto zdrojem nastartujete auto s až osmilitrovým zážehovým nebo čtyřlitrovým vznětovým motorem.
 
Budiž světlo
A co by to bylo za garáž nebo dílnu bez pořádné, odolné a dobíjecí multifunkční svítilny s háčkem a magnetem pro přichycení na jakýkoliv povrch, jakou je LEDinspect Fast Charge Slim 500 (https://bit.ly/3Jwtu32).
 
Kabely pro start a dobíjení
Závěrem nesmíme zapomenout na startovací kabely BATTERYstart Starter CABLE (https://bit.ly/3umtEUg) a dobíjecí kabely BATTERYcharge (https://bit.ly/3woQbTb) pro elektromobily. Ty se musí vybrat především podle specifikací vozidla, resp. typu zásuvky v něm pro připojení k nabíjecí stanici nebo externímu zdroji elektrické energie.