name | autoweek.cz

Nio otevřelo další stanice na výměnu akumulátorů

Nio otevřelo další stanice na výměnu akumulátorů

13.08.2023 | Vladimír Rybecký | Trendy

Nio Power Swap Station v Řezně je už sedmou stanicí na výměnu akumulátorů této čínské společnosti v Německu.

Čínský výrobce elektromobilů Nio postupuje s rozšiřováním své infrastruktury v Německu. Nyní otevřel další dvě z už celkem sedmi výměnných stanic PSS (Power Swap Stations) v Ulmu-Seligweileru a Řezně. Získal souhlas i pro lokality Mühldorf, Geiselwind a Aurach v Bavorsku a Lehrensee v Dolním Sasku. V některých případech již byla zahájena výstavba. „S cílem celostátní dobíjecí infrastruktury již bylo zajištěno 50 dalších míst pro výstavbu nových výměnných stanic a podepsány odpovídající smlouvy,“ uvádí Nio.

 

Po prvních dvou PSS v bavorském Zusmarshausenu a v Hildenu v Severním Porýní-Vestfálsku byla koncem června uvedena do provozu další PSS v Dorstenu v Severním Porýní-Vestfálsku. První PSS v Bádensku-Württembersku byla koncem července představena v Ulmu-Seligweileru, která byla nyní uvedena do provozu. Následovaly PSS Grossburgwedel v Dolním Sasku v rychlonabíjecím parku EnBW a ve Waldlaubersheimu v Porýní-Falci. Sedmá celostátní PSS a zároveň druhá v Bavorsku byla otevřena minulý týden v Řezně (Regensburgu).

 

„S uvedením nové PSS do provozu mohou uživatelé nyní cestovat ze severního do jižního Německa nebo z Berlína do Amsterdamu pouze pomocí výměny akumulátorů. Díky našemu jedinečnému konceptu napájení, který umožňuje jak nabíjení, tak plně automatizovanou výměnu akumulátorů, si naši uživatelé mohou vybrat, zda si během prázdninových výletů zvolí raději delší přestávku na nabíjení nebo jen krátkou zastávku na výměnu,“ říká Frederic Korn ze společnosti Nio.

 

Power Swap Station mohou používat výhradně zákazníci Nio, kteří si pronajmou akumulátor svého elektromobilu v rámci modelu „Battery-as-a-Service“. Díky konstrukci vozů Nio může být akumulátor plně automaticky vyměněn do pěti minut.

 

Současná generace Power Swap Station je velikostí srovnatelná s dvojgaráží. Stanice jsou navrženy pro až 312 výměn akumulátorů za den. Nio zdůrazňuje, že při každé výměně je pečlivě kontrolován stav akumulátoru a elektrického systému aby bylo zajištěno, že vozidlo i akumulátor jsou v optimálním stavu.

 

V Evropě je na letošní rok plánována výstavba 70 PSS. Podle společnosti je jich po celém světě již více než 1000, většina z nich v Číně.