name | autoweek.cz

Nissan ukázal koncept Hyper Adventure

Nissan ukázal koncept Hyper Adventure

11.10.2023 | Vladimír Rybecký | Trendy

Nissan na Japan Mobility Show ukáže koncept elektricky poháněného SUV pro outdoorové fanoušky Hyper Adventure. Koncepční vůz je zaměřené na outdoorové fanoušky a zákazníky.

V rámci příprav na Japan Mobility Show Nissan představuje nové koncepční vozy z rodiny Hyper. Druhým modelem v této řadě po Hyper Urban je Hyper Adventure - plně elektricky poháněné SUV, které je zaměřeno na outdoorové fanoušky a lidi s obzvláště ekologicky uvědomělým a aktivním životním stylem.

 

Přístrojová deska je spojena se spodní stranou čelního skla a poskytuje optimální přehled. V interiéru je prostor pro outdoorové vybavení, jako jsou stany, lyže nebo kajak. Zadní sedadlo lze otáčet o 180° a vytvořit tak sedadlo, z něhož mohou cestující vyhlížet ze zadní části vozidla.

 

Díky technologii V2X (Vehicle-to-Everything) dokáže Hyper Adventure pokrýt energetické potřeby víkendových nebo delších výletů. Jeho výkonný akumulátor zároveň slouží jako zdroj energie, který mohou uživatelé využít například k nabíjení svých zařízení nebo osvětlení kempů. Tento koncept dokáže dodávat elektřinu do domácnosti (V2H) a uvolňovat energii do sítě místní komunity (V2G).

 

Speciální zařízení na kolech a předním i zadním nárazníku umožňují jízdu zasněženými oblastmi nebo rozbahněnými lesními cestami. O bezpečnost a kontrolu se stará systém pohonu všech kol Nissan e-4ORCE.