name | autoweek.cz

Nokian Tyres uvádí modernizované letní pneumatiky

Nokian Tyres uvádí modernizované letní pneumatiky

24.03.2024 | Vladimír Rybecký | Autoservis

Společnost Nokian Tyres modernizuje svůj sortiment letních pneumatik určených pro střední Evropu a pro osobní vozy, SUV a crossovery.

Pneumatika Nokian Tyres Powerproof 1 nabízí stabilitu a kontrolu při vysoké rychlosti, zatímco Nokian Tyres Wetproof 1 zajišťuje vynikající schopnosti brzdění za mokra a vysokou odolnost proti aquaplaningu. Oba výrobky jsou vybaveny známou technologií Dual Zone Safety.

 

Počasí se může v letních měsících měnit ze slunečna a vysokých teplot na dešťové přeháňky a předpověď nemusí být vždy přesná. Tyto okolnosti si žádají pneumatiky schopné se přizpůsobit, které vždy umožní bezpečnou a spolehlivou jízdu.

 

Evropští řidiči si cení dobré přilnavosti za mokra a jízdní stability, zatímco vlastníci sportovních vozů hledají bezpečnost za extrémních podmínek. Mimořádně stabilní řízení a logická ovladatelnost pneumatik Powerproof 1 poskytuje řidičům vysoce výkonných vozů důležitý pocit přesnosti a kontroly.

 

Pneumatiky Nokian Tyres Wetproof 1 představují skvělou kombinaci maximálního komfortu a bezpečnosti. Jak naznačuje název pneumatiky, Wetproof 1 si vede skvěle na mokru, zaručuje vysokou bezpečnost v deštivých dnech a zvýšený komfort za špatných jízdních podmínek. Tyto snadno se odvalující se pneumatiky rovněž šetří energii a mají vyšší kilometrový výkon.

 

Modernizovaný letní sortiment pneumatik Nokian Tyres nabízí velikosti pro moderní osobní vozy i SUV, přičemž je na výběr z 99 výrobků od 15“ do 20“ a v rychlostních kategoriích T (190 km/h), H (210 km/h), V (240 km/h), W (270 km/h) a Y (300 km/h). Zákazníci si mohou tyto nové výrobky zakoupit pro letní sezonu 2024.

 

„Letní pneumatiky jsou ve střední Evropě z historického hlediska dominantním prodejním sortimentem. Přestože určitý podíl na trhu převzal celoroční segment, letní pneumatiky si drží svou pozici největšího segmentu. Nejpatrnější změnou v tomto segmentu je zvýšený objem větších velikostí ráfků. Nový sortiment letních pneumatik Nokian Tyres tuto změnu reflektuje a nabízí více než 90 % velikostí na trhu,“ dodává Tommi Alhola, viceprezident pro pneumatiky pro osobní vozy, střední Evropa společnosti Nokian Tyres.

 

Nokian Tyres Powerproof 1 – přesné řízení, požitek z jízdy

Koncepce Dual Zone Safety zajišťuje, že styčná plocha pneumatik Nokian Tyres Powerproof 1 zůstane přesná bez ohledu na počasí. Koncepce Dual Zone Safety se skládá ze dvou funkčních zón: Power Zone na vnějším rameni pneumatiky se stará o přesnou ovladatelnost, zatímco zóna Wet Safety Zone uvnitř maximalizuje bezpečnost na mokrých vozovkách.

 

Dezén pneumatiky byl vyvinut pro náročné použití při vysoké rychlosti, zatímco nová směs Power Sense zlepšuje přilnavost za mokra, snižuje valivý odpor a díky vyšší odolnosti proti opotřebení prodlužuje životnost pneumatiky.

 

Nokian Tyres Powerproof 1 – Dynamická jízda bez starostí

Přesné a předvídatelné reakce ve vysoké rychlosti

Maximální přilnavost na mokrém a suchém povrchu

Kratší brzdná dráha

Stabilní jízdní reakce

 

Nokian Tyres Wetproof 1 – maximální komfort, vynikající výkon za mokra

Nejdůležitějšími vlastnostmi pneumatiky jsou vynikající schopnost brzdění na mokru a vysoká odolnost proti aquaplaningu, což zvyšuje komfort řízení i v deštivých dnech.

 

Pro zajištění maximálního komfortu a prvotřídní bezpečnosti je oblast dezénu pneumatiky rozdělena do dvou funkčních zón. Koncepce Dual Zone Safety nabízí vynikající kombinaci výkonů za mokra i sucha. Zóna Stability Zone se nachází na vnější straně pneumatiky a usnadňuje a zvyšuje jistotu manévrování, protože zajišťuje správné vlastnosti pro stabilitu a ovládání, zatímco zóna Wet Safety Zone na vnitřní straně zvyšuje přilnavost za mokra a odolnost proti aquaplaningu.

 

Nová směs Aqua Sense nabízí vynikající přilnavost za mokra, nízký valivý odpor a skvělý kilometrový výkon. Zvýšená odolnost proti opotřebení u Wetproof 1 znamená více najetých kilometrů a delší životnost pneumatiky, zatímco nízký valivý odpor šetří náklady na energii.

 

Nokian Tyres Wetproof 1 – Bezstarostná jízda v deštivých dnech

Výjimečná bezpečnost na mokrých silnicích

Vynikající kilometrový výkon

Pocit komfortní jízdy

Nízký valivý odpor šetří energii a životní prostředí