name | autoweek.cz

Nová podoba Nissanu Juke

Nová podoba Nissanu Juke

19.02.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Nissan přináší modernizaci modelu Juke uprostřed jeho životního cyklu. Změny se týkají především interiéru a zlepšení konektivity.

Již 14 let sjíždí nekonvenční crossovery Nissan Juke z montážní linky v závodě Nissan Motor Manufacturing v Sunderlandu na severovýchodě Anglie. Druhá generace kompaktního crossoveru s provokujícím designem přišla na trh koncem roku 2019. Nyní dozrál čas dát Juke nový interiér s větším komfortem a některými dalšími vylepšeními.

 

Pokud jde o pohony, vše zůstalo při starém: k dispozici je tříválcový přeplňovaný zážehový motor 1,0 l turbo o výkonu 86 kW (117 k) a hybridní pohon, který kombinuje zážehový motor 1,6 l o výkonu 94 k (69 kW) s elektromotorem o 36 kW (49 k). Kromě řady asistenčních systémů mají nově všechny výbavy standardně kameru na zádi. Nový je přístrojový panel tvořený TFT displejem 12,3“.

 

Varianta N-Sport, která je navržena výhradně ve žluté barvě, má jako kontrast černý lak na střeše, vnějších zpětných zrcátkách, podbězích kol, mřížce chladiče a sloupcích. Žlutá se objevuje i v interiéru jako výrazný barevný pruh na přístrojové desce a najdeme ji i v aplikacích sportovních sedadel a jejich ozdobném prošívání.

 

Nový Nissan Juke bude dostupný pravděpodobně od května. Ceny zatím nebyly stanoveny.