name | autoweek.cz

Nové BMW M6 Coupé a Cabrio

Nové BMW M6 Coupé a Cabrio

15.02.2012 | Antonín Matějka | Aktuality

Oba nové modely značky BMW vybavené vidlicovým osmiválcem 4,4 l nabízejí prémiovou výbavu a především výborné výkonové a jízdní parametry.

Nová generace sportovních modelů BMW M6 Coupé a Cabrio přichází s velmi atraktivním designem a propracovaným podvozkem, který těží nejen z aktivního M diferenciálu zadní poháněné nápravy, ale také z celé řady vyspělých elektronických systémů a extrémně účinných a lehkých karbon-keramických kotoučových brzd. Vysokootáčkový motor 4,4 l V8 s dvojicí dvoukomorových turbodmychadel Twin Scroll disponuje skvělým výkonen 560 koní mezi 6000 až 7000 otáčkami neméně úctyhodným točivým momentem 680 N.m (1500 až 5750 1/min). Ve spojení se sedmistupňovou M dvouspojkovou převodovkou Drivelogic zajišťuje oběma modelům zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,2 s (Coupé) a 4,3 s (Cabrio). Největší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h, se speciálním paketem M Driver`s dosahuje hodnoty 305 km/h.
Stejně jako tomu bylo u předchůdce, i nové BMW M6 Coupé má střešní panel vyrobený z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny. Pro nové Cabrio je typická velmi kvalitní plátěná skládací střecha s  elegantním a originálním řešením zadních sloupků a svislým, samostatně otevíratelným zadním sklem. Střecha má standardně elektrický pohon, který pracuje do rychlosti 40 km/h. Ke stažení střechy je třeba 19 a k natažení 24 sekund. BMW M6 Coupé v zavazadlovém prostoru převeze až 460 l nákladu, otevřený model s nataženou střechou pojme 350 l zavazadel, se složenou střechou 300 l. Exkluzivní charakter obou nových sportovních modelů je zřejmý také z jejich standardní výbavy. Jedná se především o dvouzónovou automatickou klimatizaci, vyhřívání sedadel, rozšířené čalounění jemnou kůží Merino, M opěrku pro levou nohu, karbonové výplně interiéru, loga „M6“ na prazích, ambientní osvětlení interiéru, automaticky zatmavitelná zpětná zrcátka, tempomat s brzdnou funkcí, alarm či audiosystém BMW Professional s hi-fi reproduktory. Samozřejmostí je bezkonkurenčně obsáhlá nabídka prvků z programu BMW ConnectedDrive. Jedná se například o M Head-Up displej, který kromě standardní konfigurace může zobrazovat otáčky motoru, zařazený převodový stupeň či upozornění na vhodnost zařazení vyššího převodu. Připraven je také parkovací asistent, couvací kamera, systém SurroundView, asistent dálkových světel, systém nočního vidění BMW Night Vision s rozpoznáváním osob, asistent při změně jízdního pruhu či upozornění na nežádoucí opuštění jízdního pruhu. Nové BMW M6 Coupé a BMW M6 Cabrio jsou připravené komplexně komunikovat s chytrými telefony v čele s Apple iPhone či využívat jejich speciální aplikace pro poslouchání internetových rádií a komunikaci prostřednictvím Facebooku nebo Twitteru. Automobily jsou připraveny pracovat s dopravními informacemi v reálném čase RTTI. Dalšími položkami ze seznamu výbavy na přání jsou například navigační systém Professional s pevným diskem, M multifunkční sedadla, aktivní sedadla, ventilace sedadel, systém komfortního přístupu, vyhřívaný volant, systém jemného dovírání dveří či high-endová audioaparatura Bang & Olufsen.