name | autoweek.cz

Nové designy kol značek AEZ a Dezent

Nové designy kol značek AEZ a Dezent

06.10.2022 | Vladimír Rybecký | Autoservis

Alcar si pro letošní zimu přichystal bohatou nabídku 11 nových designů litých kol aby připravil motoristům spoustu příjemných chvilek strávených nad výběrem nových kol v Alcar 3D konfigurátoru.

Prémiová značka AEZ představila vícepaprskový design AEZ Berlin, který je na míru vytvořen pro automobily značky Mercedes-Benz. Lesklá černá povrchová úprava s leštěným lemem ráfku nabízí pod názvem AEZ Berlin black sportovního ducha, zatímco AEZ Berlin dark s leštěnou čelní povrchovou úpravou umocní elegantní design vozů s hvězdou na kapotě. Ať už se majitel některého z vozů Mercedes-Benz rozhodne pro kteroukoliv verzi, elegantní úzké paprsky a zapuštěný střed kola dokonale splynou s charakteristickým designem vozů této značky, pro které bylo toto kolo speciálně vyvinuto. AEZ Berlin nabízí aplikace v originálních rozměrech od 18“ do 19“ například pro Mercedesy tříd A, B, C a E včetně několika variant AMG ale má homologaci ECE i pro vozy Tesla.

 

Značka Dezent na podzim potěší oči motoristů hned několika novými designy litých kol, které vozům umí dodat eleganci nejen v zimě. Jako Alfa a Omega lze popsat první novinku od Dezentu. AO je důkazem, že se značka Dezent ve vývoji kol specializuje i na vozidla nové generace, tedy elektromobily vyžadující velká kola a úzké pneumatiky. Dezent AO je robustní kolo s pětiděrovým uchycením. Díky vysoké nosnosti až 810 kg a schválením ECE umožňuje montáž na širokou škálu modelů v originálním rozměru bez nutnosti zápisu do Technického průkazu vozidla. Výrazný aero design s detailním zpracováním paprsků vynikne v dostupných rozměrech 19“ a 20“ na každém elektromobilu či hybridu.

 

Dezent AO je k dispozici ve variantě s černým lakem a leštěnou čelní plochou AO dark nebo s celočerným lesklým lakem AO black a je vybaveno odolnou třívrstvou ochranou SRC, která ho optimálně chrání i v zimě, a která odolá i štěrku a posypové soli. Novinka je k dispozici například pro modely Audi Q4 e-tron, Mercedes EQC a EQA, Škoda Enyaq iV, Hyundai Ioniq 5, Kia EV6, Volkswagen ID.3 a ID.4, Polestar 2, Volvo XC40, Mazda nebo Tesla Model 3.

 

Druhá novinka s názvem Dezent KT nabízí design se čtyřděrovým uchycením, který je vytvořen na míru pro městské automobily značek Hyundai a Kia. Design s dynamicky tvarovanými dvojitými paprsky je k dispozici v originálních rozměrech v 15“ a 16“ například pro modely Kia Picanto, Stonic a Rio nebo Hyundai i10, i20 a Bayon. Dezent KT je k dispozici v kombinaci šedého metalického laku a leštěné čelní plochy KT dark nebo s celoplošným grafitovým lakem KT graphite.

 

Další novinkou značky Dezent je výrazný sportovně laděný design Dezent TO. Otevřený design se stylovými V-paprsky upoutá pozornost a dodá vozu sportovního ducha. Motoristé mohou vybírat mezi variantou s leštěnou čelní plochou TO dark a verzí s celočerným lakováním TO black. Pětiděrový design je k dispozici v rozměrech 17“ až 19“ a s nosností až 755 kg pokryje nejen velké množství konvenčních vozů, ale splňuje také požadavky elektromobility, takže je možné ho použít pro mnoho plug-in hybridů a elektromobilů. Dezent TO je k dispozici v originálních rozměrech například na modely Audi A3, A4, A5, Volkswagen Arteon, Ford Puma, Škoda Octavia a Superb, Volkswagen Golf 8, Volkswagen ID.3, Cupra Formentor, Volvo XC 40 a V90 a mnoho dalších např. značek BMW, Hyundai nebo Kia.

 

Poslední podzimní novinkou je design Dezent TV, který je určený pro těžší vozidla -  SUV, dodávky nebo rodinu vozů VW Transporter. Vyvážený design silných dvojitých paprsků umocňuje elegantní vzhled vozidel této třídy. Odolný třívrstvý lak SRC chrání kolo před náročnými zimními podmínkami i každodenní porcí nečistot. S nosností až 1050 kg se nový Dezent TV dokonale hodí pro těžší vozy, jakými jsou Volkswagen T5/T6 a T7 Multivan, Mercedes-Benz třídy V, Citroën Traveller, Opel Zafira, Toyota Proace a mnoho dalších. Kolo si však mohou pořídit i majitelé SUV, například Volkswagen Tiguan, Škoda Enyaq iV, Škoda Karoq, Land Rover Velar, BMW X4 a X5, Mercedes-Benz EQS, GLC a dalších. Dezent TV je k dispozici ve třech barevných provedeních, od 16“ do 20“ v celočerném lakování TV black a v kombinaci černého laku s leštěnou čelní plochou TV dark a v 16“ a 17“ i se stříbrném lakováním TV silver.