name | autoweek.cz

Nové verze Defenderu

Nové verze Defenderu

03.05.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Modelová řada Land Roveru Defender se rozrůstá - přicházejí luxusní Defender 130 Outbound, Defender 130 s motorem V8 a historickým odkazem inspirovaný County Exterior Pack pro Defender 110.

Nové přírůstky nabídnou zákazníkům klasického offroadu větší výběr. Land Rover Defender 130 Outbound je dokonalý společník pro extrémní dobrodružství, má pět sedadel a dostatek prostoru pro veškeré vybavení. Defender 130 je nově k dispozici i s přeplňovaným motorem V8 o výkonu 368 kW (500 k). Nový designový paket County Exterior Pack pro Defender 110, inspirovaný historickým odkazem vozu Defender, nabízí zákazníkům ještě více možností personalizace. Nejnovější verze je již možné objednávat u všech autorizovaných prodejců.

 

Defender 130 Outbound

Defender 130 Outbound je k dispozici výhradně v pětimístném provedení pro zákazníky, kteří vědí, že je vždy možné dojet dál v jakémkoli terénu ve špičkovém komfortu. Zaujme vylepšením designu s decentním vzhledem s nárazníky a mřížkou chladiče v matné černé barvě, zatímco boční výdechy jsou antracitové. K dispozici jsou 20“ kola v lesklé černé barvě a 22“ kola v matném provedení.

 

Defender 130 Outbound je k dispozici s motory Ingenium – zážehovým P400 a vznětovým D300. Oba jsou vybaveny mild-hybridním systémem MHEV. Schopnosti jízdy v terénu zajišťuje osvědčený inteligentní systém pohonu všech kol a systém Terrain Response 2. Součástí standardní výbavy jsou elektronicky řízené pneumatické odpružení, dovolující křížení náprav až 430 mm a brodivost až 900 mm, a systém Adaptive Dynamics.

 

Defender 130 V8

Modelová řada Defender 130 se rozšiřuje o přeplňovaný motor V8 5,0 l, který nabízí výkon 368 kW (500 k), točivý moment 610 N.m a umožňuje zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,7 s. U vrcholné osmimístné verze tak mohou zákazníci vybírat ze tří motorů, přičemž jsou k dispozici také šestiválcové motory Ingenium P400 a D300.

 

Vnější vzhled Defenderu 130 V8 je nenápadný. K dispozici je výhradně v šedé barvě Carpathian Grey nebo černé Santorini Black. Pozná se podle čtveřice koncovek výfuku, kontrastní černé střechy, označení V8 na karoserii, hlavních světlometů Matrix LED s charakteristickými světly pro denní svícení, zatmavených koncových svítilen, ochranných skel Privacy Glass a 22“ kol z lehké slitiny.

 

County Exterior Pack pro Defender 110

Ti, co hledají širší možnosti personalizace Defenderu 110, si mohou objednat nový County Exterior Pack. Je inspirován původním Defenderem County se speciálními prvky karoserie v moderním pojetí, které se vrací k historickému odkaz vozu s pohonem všech kol. Nejpřitažlivějším doplňkem je grafika County přes dveře a bok karoserie.